Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Mostna ulica nr maps.google.sk_.jpg
Foto: ilustračné, maps.google.sk
8. decembra 2022 Správy NitraKrimi od NitraDen.skMSP Nitra Diskusia()

Muž pod vplyvom neznámych látok napadol dvoch náhodných okoloidúcich, prípad riešila Mestská polícia Nitra

Mladý muž z Dražoviec počas noci napadol dvoch mužov bez zjavného dôvodu. Agresívne a arogantne sa správal aj k mestským policajtom.

Operátor kamerového systému mestskej polície na monitoroch spozoroval agresívne konanie neznámeho muža neďaleko fontány na Svätoplukovom námestí. Agresívny muž bez zjavného dôvodu či predchádzajúceho konfliktu udrel päsťou do tváre náhodného okoloidúceho muža. Napadnutý muž po údere spadol na zem, zostal na nej ležať a držal si tvár. Bol v sprievode ženy.

Útočník bezstarostne pokračoval v ceste spolu so svojimi kamarátmi smerom na Mostnú ulicu. Operačný príslušník vyslal k napadnutému páru jednu hliadku a druhá hliadka mala zastaviť útočníka na Mostnej ulici. Ako ďalej uvádza Mestská polícia Nitra, páchateľ okamžite po prvom oslovení mestských policajtov z miesta ušiel.

Operátor kamerového systému i operačný príslušník zatiaľ na monitoroch sledovali situáciu a pokúšali sa navigovať hliadky mestskej polície v teréne. Jedna z hliadok spozorovala podozrivého na Podzámskej ulici. Práve odchádzal od kľačiaceho muža na chodníku. Útočník opäť napadol náhodného okoloidúceho a dal sa na útek.

Tentokrát sa však mestským policajtom podarilo agresívneho muža chytiť a zabrániť mu tak ďalšom protiprávnom konaní. „Muž, ktorý javil známky užitia bližšie neidentifikovaných omamných látok, bol arogantný, príslušníkom odmietol preukázať svoju totožnosť, odmietol tiež využiť poskytnutú súčinnosť mestských policajtov a neuviedol im svoje osobné údaje na svoju identifikáciu,“ uvádza Mestská polícia Nitra.

Muža predviedli na útvar mestskej polície, kde sa ho podarilo identifikovať. Šlo o Nitrana z mestskej časti Dražovce vo veku 21 rokov. Napokon sa mestským policajtom priznal nielen k napadnutiu muža na Podzámskej ulici, ale i k prvému nevyprovokovanému útoku na muža s priateľkou na Svätoplukovom námestí.

Obaja poškodení napadnutí muži z miesta činu odišli, mestskí policajti ich tak začali hľadať. Operátor kamerového systému našiel a identifikoval zraneného muža i s priateľkou z prvého útoku, kde ich oslovili mestskí policajti. Prvý napadnutý muž uviedol, že má zranený nos a chce vo veci ďalej konať.

Zadržanému útočníkovi príslušníci uložili blokovú pokutu, tú však muž odmietol zaplatiť, preto ho informovali, že jeho skutok bude postúpený na vecne a miestne príslušný správny orgán na doriešenie, kde mu hrozia spravidla vyššie sankcie,“ uzatvorila prípad Mestská polícia Nitra.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X