Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Tipy na články: [email protected]
Mostná ulica
ilustračné: maps.google.sk
20. marca 2019 Správy NitraKrimi od NitraDeň.skNitraDeň.sk Diskusia()

Muž pod vplyvom alkoholu vystrájal na Mostnej ulici, zasahovať museli viaceré hliadky nitrianskej polície

V uplynulom týždni musela nitrianska polícia opäť zasahovať na Mostnej ulici, ktorá je povestná tým, že tu často dochádza ku konfliktom či fyzickým útokom.

Ako informovala Mestská polícia v Nitre, na pokyn, ktorý vydal operátor kamerového systému mestskej polície, boli v neskorých nočných hodinách vyslaní policajti na Mostnú ulici.

Dôvodom bolo to, že operačný príslušník na kamere spozoroval hroziaci fyzický konflikt, ktorý sa mal udiať medzi viacerými osobami. Podľa slov nitrianskej mestskej polície mal ku konflikt provokovať potácajúci sa muž, ktorý bol zjavne pod vplyvom alkoholu.

Ako napísala mestská polícia vo svojom hlásení, podnapitý muž verbálne napádal okolostojacich a taktiež okoloidúcich mužov. Navyše sa pohybmi rúk snažil naznačovať boxerské údery, čím imitoval fyzický útok.

Polícia ďalej uviedla, že naisto nebolo možné rozpoznať, či má muž úmysel osoby skutočne napádať, alebo ide len o nepodarený žart, ktorý skrsol v hlave osoby pod vplyvom alkoholu.

„Niektoré osoby, najmä ženy, sa snažili prítomným mužom zabrániť spätnej fyzickej reakcii na provokujúceho muža, čo celú situáciu ešte viac eskalovalo. Vyslané hliadky mestskej polície na mieste zistili totožnosť poškodeného i svedkov udalosti,“ napísala polícia vo svojom týždennom hlásení.

Na mieste bol zistený 19-ročný poškodený z Nitry a o rok mladší svedok z obce Ivanka pri Nitre, obaja muži boli pritom taktiež výrazne pod vplyvom alkoholu, a preto nevedeli k incidentu uviesť žiadne relevantné skutočnosti. Nevedeli uviesť ani opis podozrivého, ktorý sa na mieste činu už nenachádzal.

„Hliadka prezrela poškodeného, ten nemal na tele žiadne zranenia, nesťažoval sa na bolesti, nemal mechanické poškodenie oblečenia, dokonca nemal v úmysle podať na neznámu osobu trestné oznámenie,“ informovala nitrianska mestská polícia.

Ako na záver polícia dodala, prítomné hliadky situáciu na Mostnej ulici upokojili a poškodenému aj svedkovi odporučili, aby sa presunuli do miesta trvalého bydliska, čo obaja, podľa slov polície, následne urobili.

Odporúčané články

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Diskusia

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X