Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Mühlbauer Technologies, pracovná hala
3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
SITA
27. septembra 2015 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skSITA, © SITA 2015

Mühlbauer otvoril novú halu, prácu v nej nájde 130 ľudí

Novú výrobnú halu otvorila spoločnosť Mühlbauer Technologies, s. r. o., v priemyselnom parku Juh v Nitre – Dolných Krškanoch. Nové výrobné priestory majú 5 000 metrov štvorcových a prevádzka sa v nich postupne začala od januára 2015.

Ako informoval majiteľ koncernu Mühlbauer Holding AG Josef Mühlbauer, investícia do nových výrobných priestorov v rámci druhej etapy dosiahla 16 miliónov eur a celkovo tam od roku 2007 preinvestovali už viac ako 35 miliónov eur.

Spoločnosť dostala investičný stimul od prvej vlády premiéra Roberta Fica. Ako v piatok Fico povedal pre médiá po otvorení výrobnej haly, teší ho, že firma bude pokračovať vo vývoji a nepôjde len o prácu rukami, ale aj o prácu hlavou.

Sú tu najmodernejšie technológie na výrobu špecializovaných zariadení a komponentov na výrobu bezpečnostných, platobných kariet, pasov a ďalších vecí, ktoré vyžadujú vysokú mieru kvalifikovanosti,“ povedal Fico. Teší ho, že nemecký investor našiel kvalifikovanú pracovnú silu a tiež, že firma aktívne spolupracuje so školami a vychováva si tak budúcich zamestnancov.

Táto firma má ambíciu si postaviť vlastnú strednú školu, čo je vynikajúce,“ vyzdvihol premiér. Zároveň víta, že firma plánuje aj tretiu etapu a závod ďalej porastie. „Každé jedno pracovné miesto, ktoré vyžaduje kvalifikáciu a prácu umom, je pre nás mimoriadne cenné,“ podčiarkol Fico.

Mühlbauer Technologies, pracovná hala
SITA

V súčasnosti má závod firmy v Nitre 300 zamestnancov.

V horizonte šiestich mesiacov by sme chceli posilniť naše rady o viac ako 100 kvalifikovaných zamestnancov so strojárskym vzdelaním,“ povedal konateľ Mühlbauer Technologies Ladislav Paškrta s tým, že na vyhľadávaní a výchove svojich budúcich zamestnancov spoločnosť aktívne participuje.

V regióne aktuálne spolupracuje so štyrmi strednými školami a pôsobí v projekte duálneho štúdia. Firma okrem toho spolupracuje aj s dvoma nitrianskymi vysokými školami a je zapojená do národného projektu Vysoké školy ako motory rozvoja vedomostnej spoločnosti.

Závod v Nitre je rozdelený do dvoch divízií – vývoj a výskum a výroba. „Tieto oddelenia pracujú v synergii – konštrukcia vyvinie technológiu a výroba zrealizuje projekt,“ vysvetlil Ladislav Paškrta a dodal, že 100 percent výroby spoločnosť vyváža do zahraničia. Najviac exportuje do USA, Číny, Malajzie, Severnej Ameriky, ale tiež do krajín Afriky.

Sme hrdí na to, že práve naša spoločnosť disponuje najnovšou technológiou v rámci koncernu, čo je skôr raritou ako pravidlom v praxi,“ povedal Paškrta.

Koncern Mühlbauer sa zameriava na vývoj špeciálnych technológií – inšpekčné technológie, technológie na výrobu cestovných pasov, technológie na princípe kontroly biometrických údajov a tiež na systémy na výrobu bankomatových kariet pre potreby bankového a vládneho sektora. Štruktúra zamestnancov spoločnosti je strojársky orientovaná a koncern Mühlbauer zamestnáva celosvetovo viac ako 3 000 ľudí.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X