Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
ILUSTRAÈNÉ: Vodné nádrže
ilustračné: SITA/Martin Havran

Možnosti kúpania sa a oddychu pri vode sú v Nitrianskom kraji takéto, stačí si len vybrať

Prinášame vám prehľad kúpalísk v Nitrianskom kraji. Na výber máte možnosť kúpania sa v prírode či na umelých kúpaliskách.

Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ) so sídlom v Nitre vydal súhlasné rozhodnutia kúpaliskám v Nitre a v Diakovciach, celoročnú prevádzku má kúpalisko v Poľnom Kesove. „Prevádzkovateľ letného kúpaliska v Zlatých Moravciach o vydanie rozhodnutia na uvedenie priestorov do prevádzky zatiaľ nepožiadal,“ informuje RÚVZ Nitra.

Zariadenie ThermalPark NITRAVA v Poľnom Kesove má dva neplavecké bazény a jeden oddychový bazén – vonkajšie, jeden neplavecký a jeden detský bazén a vírivka v novej bazénovej hale a oddychový bazén v hoteli Thermal Kesov. Rozhodnutie RÚVZ so sídlom v Nitre je v tomto prípade v platnosti na celoročnú prevádzku. Ako ďalej informuje RÚVZ so sídlom v Nitre v areáli ThermalParku NITRAVA prebieha aj tento rok dostavba tobogánovej haly a výstavba ďalších bazénov.

Stav vody vo vodných nádržiach

Letné kúpalisko v Nitre má súhlasné rozhodnutie od polovice júla a v tohtoročnej kúpacej sezóne je v prevádzke 6 bazénov, z toho dva plavecké, dva neplavecké, 1 detský a 1 dopadový s tobogánom. Letné kúpalisko je podľa slov RÚVZ so sídlom v Nitre napájané vodou z verejného vodovodu mesta.

V prípade Termálneho kúpaliska Retro Thermal Diakovce ide o účelové rekreačné zariadenie pozostávajúce z bazénovej časti, chatovej osady a autocampingu. V prevádzke je od 26. júna a v areáli sa nachádzajú štyri termálne bazény – detský, detský bazén do štyroch rokov, oddychovo-relaxačný a plavecký bazén. Všetky bazény sú napájané vodou z termálneho vrtu a verejného vodovodu.

Keďže Nitra nemá vyhlásené kúpacie oblasti čo sa týka najmä prírodných kúpalísk, neplánuje sledovať kvalitu vody v týchto vodných nádržiach. Ide o vodné nádrže Jelenec, Vráble a štrkovisko Veľký Cetín. Avšak voda v nádržiach APÁLI – mŕtve rameno Váhu Komárno, štrkoviskové jazero Kava, VN Duchonka bola na začiatku sezóny testovaná a bola vyhovujúca. Znížená priehľadnosť a zvýšená farba boli zaznamenané na Lipovine – Bátovce. Vodné plochy však podľa slov RÚVZ Nitra neboli vybudované k rekreácii, ale k iným účelom, ako hospodárske nádrže pre chov rýb a závlahy, ťažbu štrku a podobne.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X