Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Hidepark 2.jpg
ilustračné: © NitraDen.sk
9. novembra 2017 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skSITA, © SITA 2017 Diskusia()

Môžete hlasovať za niektorý zo šiestich komunitných projektov v kraji

Do 19. novembra môžu obyvatelia hlasovať za niektorý zo šiestich komunitných projektov v Nitrianskom kraji. Tri najúspešnejšie podporí Nadácia VÚB, každý získa 3 000 eur. Projekty v Nitre, Leviciach, Zlatých Moravciach, Golianove, Kovarciach a Dolnej Seči môžu hlasujúci podporiť na webovej stránke www.komunitnegranty.sk.

Mesto Levice chce získať grant na vyčistenie a ozelenenie verejných priestranstiev. Vysadiť chce nové stromy a do projektu plánuje zapojiť prostredníctvom Mestského parlamentu mládeže všetky základné a stredné školy v meste. Montessori dielničku pre deti a krajčírsku dielňu pre mamy plánuje zriadiť združenie EDU NATURE v komunitnom klube Úľ, ktorý je súčasťou nezávislého kultúrneho centra Hidepark v Nitre na Vodnej ulici.

„Vznikne prepojenie viacerých generácií a podporí sa upevňovanie rodinných a komunitných vzťahov. Deti sa môžu zúčastniť na šití a tvorení spoločne s matkami, mamy môžu pre ostatných členov komunity ušiť niečo na želanie,“ uviedli tvorcovia projektu.

Vráťme život do vinohradov je názov projektu občianskeho združenia Ďarmoty z obce Golianovo, v rámci ktorého chce lepšie pripraviť komunitný vinohrad na boj s extrémnym suchom. Dobrovoľný hasičský zbor Kovarce chce zrekonštruovať, vybaviť a skrášliť nevyužité priestory, ktoré mu poskytla obec. Slúžiť budú nielen hasičom, ale aj pre školenia a výchovu mladých členov dobrovoľného hasičského zboru. Obec Dolná Seč chce zriadiť detské ihrisko a organizácia Svetlo pre Olichov plánuje rôznymi aktivitami rozvíjať komunitný život nepočujúcich a nedoslýchavých v Zlatých Moravciach.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X