Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
mestská polícia
ilustračné: © NitraDen.sk, iDen Media s.r.o
20. marca 2016 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skSITA, © SITA 2016

Mostná ulica vlani zamestnávala mestskú políciu najviac, došlo tam k 13 násilným deliktom

Násilné delikty mladých rieši počas piatkových a sobotných večerov polícia v Nitre. Ohniskom je Mostná ulica, kde je sústredených väčšina nočných podnikov v meste.

„Práve na Mostnej ulici v súvislosti s požitím alkoholických nápojov dochádza k násilným deliktom, ktorých objasňovanie a dokumentovanie uľahčuje kamerový systém Mestskej polície v Nitre,“ informuje riaditeľ Obvodného oddelenia Policajného zboru v Nitre Miroslav Blaško v správe o bezpečnostnej situácii v meste Nitra za rok 2015.

Rušný nočný život na tejto ulici si vyžaduje v piatok a v sobotu neustálu prítomnosť a služobné zákroky štátnych aj mestských policajtov. Vlani sa na Mostnej stalo 13 násilných deliktov, z toho bolo objasnených desať, dva doposiaľ objasnené neboli a jeden delikt objasňujú. V drvivej väčšine prípadov policajti zadržali páchateľov na mieste alebo v blízkom okolí.

„Na základe analýz trestnej činnosti máme jednoznačne potvrdené, že prevažne trestnú činnosť na území mesta Nitry páchajú samotní Nitrania. V prevažnej miere ide o osoby, ktoré sa dopúšťajú trestnej činnosti po prvýkrát,“ uviedol Blaško. Medzi páchateľmi trestnej činnosti za rok 2015 bolo aj sedem maloletých, 31 mladistvých a ďalšie osoby do 25 rokov. Polícia eviduje za rok 2015 v meste Nitra celkovo 1 764 trestných vecí, čo je oproti roku 2014 pokles o 154. Z tohto počtu bolo objasnených 807 prípadov, čo je o 124 menej. Celková objasnenosť dosiahla 45,75 percenta, čo je porovnaní s rokom 2014 pokles o 2,75 percenta.

„V súvislosti s teroristickými útokmi v Paríži prijalo Obvodné oddelenie Policajného zboru v Nitre bezpečnostné opatrenia. Zvýšili sme hliadkovú činnosť v miestach, kde sa zdržuje viac ľudí,“ uviedol Blaško.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X