Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Smutná dôchodkyňa
Foto: ilustračné, thinkstockphotos.com
14. októbra 2016 Správy NitraKrimi od NitraDen.skMsP Nitra, © NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

Mladý Nitran hádzal kamene zo strechy nákupného centra. Staršiu pani zasiahol priamo do hlavy!

Jazda na bicykli sa nezaobišla bez zranenia. Strašia pani skončila s opuchom na hlave, ktorý jej spôsobil letiaci kameň zo strechy nitrianskeho nákupného centra.

Uprostred pracovného týždňa dostala Mestská polícia v Nitre oznam od vystrašenej staršej pani. Ten prevzal operačný pracovník bezplatnej telefonickej linky 159.

Nepríjemný incident sa stal približne v čase 18:40, kedy pani prechádzala bicyklom po ulici Československej armády. Ako uviedla MsP Nitra, neznáma osoba jej hodila zo strechy nákupného centra Mlyny kameň do hlavy.

„Vyslanej hliadke mestskej polície sa v priebehu niekoľkých minút podarilo dostaviť na miesto oznamu, porozprávať sa s poškodenou pani a aj vypátrať osobu páchateľa,“ uvádza nitrianska mestská polícia.

Podľa informácií polície bola poškodenou 67-ročná pani, ktorá bola vzniknutou situáciu pobúrená, no nevyhla sa ani zraneniu. „Počas jazdy na bicykli po Chalupkovej ulici zrazu pocítila tupý úder do hlavy na ľavej strane, počula dunivý pád nejakého predmetu na zem. Našťastie udržala rovnováhu a nespadla na cestu, čím by si mohla spôsobiť ďalšie zranenia. Keď sa pootočila smerom dohora, na streche nákupného centra zazrela nejakých chlapcov. Nejavila známky vážneho zranenia, mala však hmatateľný opuch na hlave v mieste úderu. Lekárske ošetrenie, ktoré jej odporúčali mestskí policajti, niekoľkokrát rázne odmietla,“ píše Mestská polícia v Nitre na svojej webovej stránke.

Príslušníci MsP Nitra začali okamžite konať, no počas obhliadky strechy nákupného centra nenašli žiadnu skupinku chlapcov. Po rozhovore s personálom motorkárskej dráhy, ktorá sa nachádza na streche predmetného obchodného centra, kontaktovala polícia trojicu prichádzajúcich chlapcov. Tí boli vo veku štrnásť až pätnásť rokov.

Ako informuje polícia, chlapci sa pôvodne zdržiavali na strechu, no na chvíľu odbehli, aby si kúpili občerstvenie a potom sa na strechu vrátili späť. „Jeden z mládencov sa po krátkom rozhovore k incidentu priznal. Uviedol, že pri hádzaní kameňov po streche jeden preletel cez jej okraj a videli, ako spadol cyklistke na hlavu. Nakoľko ešte maloletý chlapec nemal vystavený občiansky preukaz, bol bez donucovacích prostriedkov predvedený na útvar mestskej polície za účelom zistenia totožnosti. Neskôr, za prítomnosti zákonného zástupcu, bola s mladíkom spísaná zápisnica o podaní vysvetlenia k celej udalosti,“ hovorí nitrianska polícia.

Mladík, ktorý incident spôsobil, bol len 14-ročný Nitran a svojim konaním sa dopustil priestupku drobného ublíženia na zdraví. „Vec bola po objasnení v zmysle zákona odložená, vzhľadom na skutočnosť, že za  priestupok nie je zodpovedný ten, kto v čase jeho spáchania nedovŕšil pätnásty rok svojho veku,“ uvádza polícia.

Polícia k prípadu ďalej dodáva: „Tínedžer sa vyhol priamej sankcii za svoje nerozvážne konanie, no iba šťastná náhoda zariadila, že cyklistka nebola vážnejšie zranená padajúcim kameňom a tiež, že nespadla z bicykla. Pri vážnejšom zranení sa mladík mohol dopustiť aj trestného činu, za ktorý už trestnoprávne zodpovedný od 14-ich rokov je.“

Poľahčujúcou okolnosťou v tomto prípade bol podľa slov polície fakt, že nešlo o úmyselný hod a o snahu cyklistku zraniť. „Veľa mladých ľudí však zabúda na to, že i banálny čin spáchaný z nedbanlivosti, môže iným výrazne skomplikovať život,“ uzatvárajú nitrianski policajti.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X