Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Kolumbárium na Mestskom cintoríne v Nitre
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
zdroj foto: maps.google.com
13. apríla 2018 Správy NitraKrimi od NitraDeň.skNitraDeň.sk Diskusia()

Mladý muž z Nitry bol prichytený políciou na mestskom cintoríne. Pre toto ho zadržali!

Mladý muž z Nitry bol zadržaný pri čine na mestskom cintoríne. Fixkou kreslil na urnové miesto.

Mestská polícia v Nitre musela nedávno riešiť osobu, ktorá narúšala verejný poriadok na mestskom cintoríne. Ako uvádza nitrianska mestská polícia na svojej webovej stránke, počas uplynulého týždňa prevzal v predpoludňajších hodinách príslušník mestskej polície na operačnom pracovisku telefonát.

Hoci išlo o telefonickú informáciu od anonymného oznamovateľa, polícia sa ju rozhodla preveriť. Všímavý občan spozoroval totižto v priestoroch kolumbária na Cintorínskej ulici neznámu osobu, ktorá sa tam pohybovala a údajne narúšala verejný poriadok.

Ako uvádza MsP Nitra, na miesto bola okamžite vyslaná motohliadka mestskej polície. Tá podozrivú osobou spozorovala a zadržala pri čine. „Muž bol naklonený smerom do vnútra otvoreného urnového miesta a na jeho vnútorné steny čiernou fixkou písal obsahovo nezrozumiteľný text, nakreslil dve napodobeniny hákového kríža a na záver piktogram mužského pohlavného údu,“ informuje mestská polícia.

Polícia následne zistila, že ide o 25-ročného muža z Nitry a nakoľko bol dôvodne podozrivý, že svojím konaním naplnil skutkovú podstatu trestného činu poškodzovania urnového miesta, mestská polícia ho obmedzila na slobode a na miesto bola privolaná hliadka policajného zboru, ktorá si muža prevzala na ďalšie objasňovanie, nakoľko sa ešte na mieste činu k skutku priznal.

„Príslušníci mestskej polície neskôr od pracovníčky na správe cintorínov zistili prenajímateľa urnového miesta a informovali ho o poškodení. Zadržaný podozrivý muž bude svoje konanie vysvetľovať príslušnému vyšetrovateľovi a za svoje konanie niesť následky,“ dopĺňa mestská polícia.

Ako ďalej polícia informuje: „Objektom priestupkovej alebo trestnej činnosti páchateľov sa občas stanú i také miesta, pri ktorých máme skôr pocity smútku, piety, vracajú sa nám spomienky. Takými miestami bývajú aj cintoríny alebo urnové miesta, kde sú pochovaní naši zosnulí blízki. Poškodzovanie takýchto miest je preto vnímané vždy veľmi citlivo a ani nemusí prísť k výrazne vysokej spôsobenej hmotnej škode.“

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X