Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
značka
ilustračné
7. júna 2019 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDeň.skNitraDeň.sk Diskusia()

Mladý muž napodobňoval surfovanie na dopravnej značke, nielenže spadol do mláky, ale skončil aj v rukách polície

Mestská polícia Nitra informovala o ďalšom prípade, ktorý sa počas uplynulého týždňa odohral v uliciach Nitry. Ako uviedla nitrianska polícia, v neskorých nočných hodinách operačný príslušník prijal podnet od občana, ktorý nahlásil na linku 159 poškodzovanie dopravného zariadenia.

Ako doplnil občan, poškodzované bolo zariadenie, ktorým je označené oplotenie staveniska na Mostnej ulici v Nitre, konkrétne pri vjazde na parkovisko Divadla Andreja Bagara.

„Operačný príslušník ešte počas hovoru s oznamovateľom vyhľadal kamerovým systémom na monitore nahlásené miesto, podozrivú skupinu šiestich osôb a zároveň na miesto vyslal dve motohliadky,“ píše sa na webe nitrianskej mestskej polície.

Podľa ďalších informácií, ktoré polícia uviedla vo svojom hlásení, osoby niesli odcudzené prenosné dopravné značenie po Mostnej ulici smerom na Kmeťkovu ulicu. „Na rohu týchto ulíc položil jeden z podozrivých dopravné značenie do veľkej kaluže vody a s rozbehom na neho skočil napodobňujúc surfovanie na doske. Po tomto pokuse zostalo dopravné značenie pohodené v kaluži,“ spresnila polícia.

Ako ďalej uviedla polícia, motorizované hliadky mestskej polície podľa popisu podozrivé osoby zastavili na Kmeťkovej ulici, následne zistili ich totožnosť a prostredníctvom operačného príslušníka si podľa záznamu z kamerového systému overili osobu, ktorá bola zodpovedná za protiprávne konanie.

„Tomu napomohol i fakt, že páchateľ pri pokuse surfovať celým objemom tela spadol do mláky a prezradilo ho mokré oblečenie. Po objasnení skutku mestskí policajti dvadsaťpäťročnému mužovi z Chynorian uložili blokovú pokutu, ktorú zaplatil na mieste,“ píše sa na webe Mestskej polície Nitra.

Záverom polícia dodala, že muža vyzvali, aby dopravné značenie zaniesol späť na pôvodné miesto a umiestnil ho tam. Muž podľa slov polície ich výzvu uposlúchol, pričom zasahujúci policajti si splnenie pokynu skontrolovali.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X