Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
auto
ilustračné: pixabay.com
17. mája 2018 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDeň.skNitraDeň.sk, MsP Nitra Diskusia()

Mladík poškodil obytný dom aj motorové vozidlo na Špitálskej ulici, nevyhol sa stretu s políciou

Mestská polícia v Nitre upozornila na svojej webovej stránke na ďalší prípad výtržností, nedávno riešili jej príslušníci aj takýto prípad.

Ako informovala polícia, pracovník operačného strediska prijal na bezplatnú linku mestskej polície 159 oznam od občana, ktorý sa stal svedkom toho, ako neznáma osoba odtrhla okennú parapetu. Tá sa nachádzala medzi oknami prízemného bytu na Špitálskej ulici.

Nakoľko mladík po svojom čine začal utekať z miesta udalosti, oznamovateľ zostal v telefonickom kontakte s mestskou políciou. Priebežne podával pracovníkovi operačného strediska informácie o tom, kde sa pohybuje podozrivá osoba a to až do príchodu dvoch vyslaných motorizovaných hliadok.

Podozrivého sprevádzal kamarát a polícií sa ho podarilo chytiť na neďalekej ulici. „Pri zadržiavaní nekládol odpor napriek tomu, že bol zjavne pod vplyvom alkoholu,“ spresňuje MsP Nitra. Zadržaní muži, ktorí boli vo veku dvadsaťjeden a dvadsaťštyri rokov, sa spoločne presunuli aj v sprievode príslušníkov mestskej polície a za účasti oznamovateľa na miesto, kde bola poškodená fasáda obytného domu.

„Podrobnejšou obhliadkou bolo zistené, že nedošlo len k vytrhnutiu kovovej parapety nad rímsou. Jej násilným vyťahovaním sa uvoľnila aj časť muriva z ozdobnej štukatérie pod ňou. Pri manipulácií s vytrhnutým parapetom sa mladému mužovi podarilo poškriabať aj popri chodníku parkujúce osobné motorové vozidlo. K činu sa dobrovoľne priznal starší z mladíkov,“ uviedla polícia.

Napriek tomu, že incident sa odohral v nočnej hodine, o vzniknutej škode na motorovom vozidle bol informovaný aj jeho majiteľ, ktorý sa podľa slov polície urýchlene dostavil na určené miesto. „Pre dôvodné podozrenie, že mladík sa svojim konaním dopustil trestného činu, bola na miesto privolaná hliadka policajného zboru, ktorá si vec prevzala na ďalšie doriešenie,“ uzatvárajú nitrianski policajti.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X