Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
business-21823_640
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
19. mája 2015 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skMsP Nitra, Lucia Bihuncová, © NitraDen.sk, iDen Media s.r.o. ilustračná: pixabay.com

Mladíci si vymysleli takúto zábavu s paletovým vozíkom. Nevyplatila sa

Skupina troch mladých ľudí si v neskorých večerných hodinách vymyslela nezvyčajnú zábavu. Po časti pešej zóny sa vozila na paletovom vozíku.

Pôvodnú informáciu o mládeži, ktorá sa vozí po Farskej ulici na vozíku určenom na prepravu paliet, nahlásil priamy svedok udalosti, občan mesta Nitry,“ informuje webová stránka Mestskej polície Nitra.

Podľa slov oznamovateľa mali mladíci v úmysle spustiť sa na vozíku aj dolu prudkým kopcom z ulice Na vŕšku. „Všímavý občan sa hlavne obával o možné poškodenie zaparkovaných motorových vozidiel na Farskej ulici, prípadne zranenia iných osôb a aj preto sa dožadoval zastavenia takejto, z viacerých aspektov, rizikovej činnosti mladých ľudí,“ uvádza MsP Nitra.

Skupinku mladíkov zastavila službukonajúca motohliadka mestskej polície. Stalo sa tak v centre mesta na Kupeckej ulici. „Počas rozhovoru s tromi mužmi a jednou ženou sa dvojica mladíkov priznala k tomu, že sa na vozíku vozili po okolí. Dvadsaťštyriročného Nitrana a dvadsaťpäťročného mladíka s trvalým pobytom v Oravskej obci Pucov predviedla hliadka na útvar mestskej polície za účelom zistenia totožnosti,“ uvádza web mestskej polície.

Na vozíku sa po pešej zóne a okolí vozili obaja mladíci, vozík z podchodu domu na začiatku Farskej ulice odcudzil však iba jeden z nich. „Mladý Nitran najskôr uvádzal, že si vozík požičal od svojho známeho, barmana prevádzky, pred ktorou bol vozík ponechaný. Pri konfrontácii s personálom prevádzky však policajti zistili, že vozík prevádzke neparí, aj keď si ho občas požičiavajú na prepravu tovaru,“ uvádza MsP Nitra.

Nakoľko nevedeli uviesť, kto je majiteľom vozíka, a ani ďalšie použité argumenty neobstáli pred skutočnosťou, ktorá poukazovala na odcudzenie veci bez vedomia majiteľa, faktom sa stalo, že mladík sa dopustil porušenia zákona. „Bolo mu preukázané podozrenie z priestupku proti majetku, za ktoré bol v zmysle platných právnych noriem doriešený,“ uvádza web mestskej polície. Ani druhý mladík neobišiel beztrestne. „Za priestupok proti verejnému poriadku bol doriešený v blokovom konaní,“ dodáva MsP Nitra.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X