Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Marihuana, drogy, rastliny
ilustračné: thinkstoskphotos.com
6. marca 2019 Správy NitraKrimi od NitraDeň.skNitraDeň.sk Diskusia()

Mladíci fajčili za stromom v mestskom parku marihuanu. Ich výhovorky im nepomohli a skončili u štátnej polície

Dvom mladíkom sa nevyplatilo fajčenie marihuany na verejnom priestranstve. Najskôr skončili v rukách mestskej polície a neskôr aj v rukách štátnej polície.

Ako uviedla vo svojom týždennom hlásení Mestská polícia v Nitre, hliadka v neskorých večerných hodinách počas vykonávania bežnej kontroly verejného poriadku v mestskom parku, konkrétne pri Malej Hangócke, spozorovala skupinu mládeže.

Z tejto skupinky sa dve osoby vzdialili za blízky strom, kde podľa slov nitrianskej mestskej polície začali manipulovať s plastovou fľašou. „Mestskí policajti spozorovali, že fľašu zapálili a začali z nej inhalovať neznámu látku. Keď ich príslušníci mestskej polície oslovili, obaja mladí muži sa snažili z miesta vzdialiť a jeden z nich fľašu odhodil na zem ďalej od seba,“ informovala mestská polícia.

Ako neskôr polícia zistila, išlo o 24-ročného muža z Nitry, s ktorým bol o rok mladší kamarát. Tí sa hliadke na mieste priznali, že vo fľaši bola marihuana. Ako ďalej uviedli prítomnej hliadke, teraz už vo fľaši údajne nič nie je, pretože všetko vyfajčili.

„Jeden z mužov ešte stále držal v ruke zapaľovač a v druhej drobný aplikátor zväčša slúžiaci na fajčenie marihuany za pomoci plastovej fľaše. Keďže tieto slovné tvrdenia boli v rozpore s prejavmi ich neverbálnej komunikácie, hliadka miesto okolo stromu skontrolovala a na zemi pri strome našla položené plastové vrecúško s neznámou sušinou, ktoré bolo odložené na okrúhlom plastovom puzdre, slangovo nazývanom drvička. To v komunite užívateľov marihuany prevažne slúži na drvenie šišiek tejto látky,“ objasnila polícia.

Po tomto zistení prítomná hliadka mestskej polície nadobudla dôvodné podozrenie, že konanie oboch týchto mužov naplnilo skutkovú podstatu trestného činu. Z tohto dôvodu boli na miesto činu privolaní aj príslušníci Policajného zboru SR. Po ich príchode im mestská polícia zadržané osoby, nájdené veci ako aj celý prípad odovzdala na ďalšie objasňovanie.

„Hliadka mestskej polície zostala na mieste činu až do príchodu technického výjazdu PZ SR, ktorý miesto i nájdený materiál zdokumentovali,“ vyjadrila sa nitrianska mestská polícia záverom.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X