Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Rázusová, Nová pekáreň
ilustračné foto: maps.google.com
12. apríla 2019 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDeň.skNitraDeň.sk Diskusia()

Mladí muži poškodili dopravnú značku, následne ju museli očistiť liehom a skončili v rukách niekoľkých hliadok polície

Mestská polícia v Nitre informovala, že v neskorých nočných hodinách operátor kamerového systému MsP Nitra spozoroval na monitore skupinku troch mladých mužov.

Ako uviedla polícia, títo muži pri vchode do prevádzky Nová Pekáreň postupne jeden po druhom kreslili, zrejme, fixkou na dodatkovú tabuľku a nakoniec aj na samotnú dopravnú značku, ktoré signalizuje vodičom zákaz zastavenia.

Z tohto dôvodu operačný príslušník okamžite vyslal na udané miesto motorizovanú hliadku nitrianskej mestskej polície. Podozrivé osoby sa medzitým fotografovali pri poškodenej dopravnej značke.

„Operačný príslušník privolal na útvar MsP aj ďalšiu motohliadku, ktorá si prezrela záznam udalosti, aby vedela na mieste spoznať páchateľov skutku aj v prípadnom dave alebo vo vnútri prevádzky. Táto hliadka mestskej polície vošla dnu do prevádzky a druhá zostala pri vchode,“ opisuje tento prípad Mestská polícia Nitra.

Nitrianska mestská polícia ďalej uviedla, že operačný príslušník sledoval celú situáciu na monitore kamerového systému, pričom s vysielačkou koordinoval zákrok oboch hliadok. „Takýmto spôsobom v krátkom čase postupne všetky tri podozrivé osoby mestskí policajti našli a zadržali,“ napísala polícia.

Nakoľko mala polícia dôvodné podozrenie z naplnenia skutkovej podstaty trestného činu, na miesto bola privolaná aj hliadka Policajného zboru SR. Tá si zadržaných mužov prevzala. Ako uviedla polícia, išlo o 20-ročného muža z obce Zbehy, 20-ročného muža v Nitrianskych Hrnčiaroviec a 21-ročného Nitrana.

Ešte predtým než si ich hliadka štátnej polície prevzala, vyzvala ich, aby dali značku aj s dodatkovou tabuľou do pôvodného stavu. „Páchateľom sa značku podarilo očistiť za pomoci liehu, ktorý obsahoval alkoholický nápoj kúpený a prinesený z prevádzkarne,“ uviedla polícia.

Hliadky mestskej polície v tomto momente svoju činnosť ukončili a pri odchode z miesta udalosti sa príslušníci PZ SR vyjadrili, že osoby si doriešia v zmysle svojich kompetencií.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X