Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Tipy na články: [email protected]
peniaze, financie
ilustračné
5. marca 2014 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skSITA, © SITA 2013 Ilustračné: SITA/AP

Mladí ľudia v Nitrianskom kraji môžu získať na svoje projekty príspevok do výšky 333 eur

Svoje nápady môžu predkladať neformálne skupiny troch mladých ľudí vo veku od 15 do 30 rokov a mimovládne organizácie z celého Nitrianskeho samosprávneho kraja

Nitrianska komunitná nadácia (NKN) aj v tomto roku otvára grantové kolo Mladí nitrianski filantropi. Mladí ľudia z Nitry a okolia môžu žiadať o financie na svoje nápady a projekty a na ich realizáciu získať až 333 eur. Stačí do 13. marca vyplniť prihlášku na internete.

„Je to rovesnícke grantové kolo, mladí ľudia budú nápady nielen posudzovať a rozhodovať o nich, ale budú chodiť pomáhať pri realizácii a kontrole a úspech projektov bude teda závisieť hlavne od toho, do akej miery sa predkladatelia zapoja ako dobrovoľníci,“ informovala Petra Hadžová z nadácie.

Cieľom tohto programu je získať mladých ľudí pre šírenie myšlienky dobrovoľnej práce a filantropie. Témy sú rôzne – šport, kultúra, sociálna pomoc, zdravie, vzdelávanie, životné prostredie alebo voľnočasové aktivity. Projekty môžu podávať neformálne skupiny troch mladých ľudí vo veku od 15 do 30 rokov a mimovládne organizácie z celého Nitrianskeho samosprávneho kraja.

Nitrianska komunitná nadácia je mimovládna nezisková organizácia, ktorej cieľom je zlepšovať kvalitu života ľudí v meste Nitra a v Nitrianskom kraji. Svojou činnosťou motivuje ľudí k dobrovoľnej práci a pomáha pri rozvoji filantropie.

Niekoľkokrát do roka vyhlasuje grantové kolá, v rámci ktorých podporuje projekty z rôznych oblastí života. Nadácia vznikla v roku 2002 ako nástupca Nitrianskeho komunitného fondu. Vďaka programu Mladí nitrianski filantropi doteraz podporili 72 verejno-prospešných aktivít celkovou sumou 18 873 eur.

Odporúčané články

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies

X