Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
NITRA: Fórum dizajnu 2014
NITRA: Fórum dizajnu 2014 Fórum Dizajnu - "Vonku ako doma" - dizajn pre exteriér a interier", 17.ročník výstavy nábytkového dizajnu. Na obrízku: Kresielko :-), autor: Marek Matuška. Nitra, 12. marec 2014. Foto: SITA/Martin Havran
12. marca 2014 Podujatia a akcie Nitra od NitraDen.sk© TASR. Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona. SITA/AP

Mladí dizajnéri nábytku predstavujú svoju tvorbu na Fóre dizajnu

Nitra 12. marca – Podporiť autorský dizajn, jeho tvorcov – dizajnérov a kvalitnú domácu sériovú produkciu je cieľom Fóra dizajnu. Je súčasťou veľtrhu nábytku v Nitre, ktorý potrvá do 16. marca. Fórum dizajnu vytvára špeciálny priestor pre mladých autorov a študentov škôl, ktoré sa programovo venujú dizajnu nábytku. Nekomerčný projekt naštartovala pred 17 rokmi spolupráca organizátora veľtrhu nábytku Agrokomplex – Výstavníctvo s bratislavskou Vysokou školou výtvarného umenia a so Slovenským centrom dizajnu.

NITRA: Fórum dizajnu 2014
Všetky doterajšie ročníky boli nositeľmi nejakej idey. V počiatkoch bolo dôležité upozorniť na nábytok ako súčasť kultúrneho fenoménu v daných historických súvislostiach. Postupne sa ukázalo zaujímavým postaviť do konfrontácie sériovo vyrábaný nábytok s autorským solitérom, konštatovala kurátorka výstavy Katarína Hubová. Tohtoročný ročník sa nesie v znamení témy Vonku ako doma – Dizajn pre exteriér a interiér. „Súčasná doba poskytuje dizajnérom a výrobcom rôzne druhy materiálov a technologických možností ich spracovania. Táto skutočnosť sa odráža na ich využití v interiéroch aj exteriéroch. Práve kombinácie materiálov, uplatnené pri návrhoch a výrobe nábytku či bytových doplnkov, môžu ozvláštniť bytové i verejné priestory, vyvolávať u užívateľov nové pocity a sprostredkovať im nové zážitky,“ povedala Hubová.

NITRA: Fórum dizajnu 2014
Fórum dizajnu by malo pomôcť upriamiť pozornosť širokej verejnosti na to, že aj exteriér mesta, ulice či záhrady patrí k priestorom, ktoré veľmi často využívame v pracovnom i oddychovom čase. „Nemalo by byť ľahostajné, ako verejný priestor vyzerá, ako sa v ňom cítime. Interiérové prvky by zasa mali voľným spôsobom reflektovať na spojenie s prírodou alebo aspoň s prírodným materiálom, tvrdí kurátorka výstavy.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X