Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Stefanikova nitra mapy.jpg
Foto: ilustračné, www.google.com
25. marca 2021 Správy NitraKrimi od NitraDen.skMSP Nitra Diskusia()

Mladé ženy si odmietali nasadiť rúška, správali sa arogantne a nezodpovedne. Hrozí im vysoká pokuta

Jedna zo žien dokonca policajtom pri zásahu odišla napriek tomu, že mali jej občiansky preukaz. Druhú museli pre jej správanie predviesť za pomoci donucovacích prostriedkov.

Počas hliadkovania si mestskí policajti všimli na Štúrovej ulici dve mladé ženy bez nasadeného ochranného rúška. Len chvíľku neskôr boli tie isté ženy spozorované stále bez ochranných prostriedkov na Štefánikovej triede na križovatke s Coboriho ulicou. Až napokon došlo k stretu hliadky s dvojicou prišlo na Štefánikovej triede pri budove Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny.

Po zhotovení fotodokumentácie mestskí policajti ženy informovali, že sa dopúšťajú priestupku a tiež ich vyzvali, aby predložili preukaz totožnosti a certifikát o negatívnom teste na COVID-19, prípadne platnú výnimku, ktorá im umožňuje neplniť túto povinnosť,“ uviedla vo svojom týždennom hlásení Mestská polícia Nitra s tým, že ani jedna zo žien nemala certifikát ani výnimku.

Mestskí policajti zistili, že ide o ženy s prechodným pobytom v Nitre vo veku 25 rokov. Ženy sa údajne ponáhľajú a povýšenecky skonštatovali, že sa nemajú čas s hliadkou baviť. Jedno z nich ani nepredložila doklad totožnosti a začala odchádzať.

Hliadka ženu vyzvala na preukázanie svojej totožnosti a keďže na túto výzvu nereagovala, bola upozornená na možnosť použitia donucovacích prostriedkov, k čomu napokon aj došlo. Mestskí policajti boli pre jej aktívny odpor nútení použiť miernejšie hmaty. Aj po stotožnení žena odmietala priestupok doriešiť v blokovom konaní, preto príslušníci vec postúpili na vecne príslušný správny orgán.

Druhá prítomná si celý zásah nahrávala na telefón a napokon sa začala vzďaľovať a to aj napriek výzvam mestských policajtov, s tým že stále majú jej občiansky preukaz. „Žena reagovala slovami, že vie, ale že teraz nemá čas a počas zákroku z miesta odišla,“ doplnila Mestská polícia Nitra. Mestskí policajti jej občianske preukaz odovzdali na obvodnom oddelení PZ SR a priestupok bol tak isto postúpený na objasnenie.

Z celej udalosti bola zhotovená aj záloha kamerového systému. Obom ženám za ich konanie hrozí pokuta až do výšky 1 659 eur.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X