Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ukf
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: © NitraDen.sk
2. januára 2014 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skSITA, © SITA 2013 ilustračné: © NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

Misijná práca na UKF bude mať prvých absolventov

NITRA 2. januára – Prví absolventi ukončia v tomto akademickom roku bakalársky študijný program misijná práca na Univerzite Konštantína Filozofa (UKF) v Nitre. Uplatnenie nájdu nielen v zahraničných misiách, ale aj na Slovensku, a to predovšetkým vrámci charitatívnych, cirkevných asociálnych inštitúcií. Vďaka štúdiu nadobudli predpoklady na posudzovanie a diagnostikovanie problémov sociálne odkázaných, poskytovanie účinnej pomoci ľuďom v hmotnej núdzi, presadzovanie a ochraňovanie práv núdznych v misiách v treťom svete.

Ako agentúru SITA informoval hovorca Nitrianskeho biskupstva Miroslav Lyko, štúdium misijnej práce zabezpečuje Katedra náboženských štúdií na Filozofickej fakulte UKF v Nitre. Gesciu nad vzdelávaním má vďaka dvojstrannej zmluve s univerzitou aj Nitrianske biskupstvo.

Bakalári misijnej práce budú môcť pokračovať v štúdiu na magisterskom stupni v príbuzných odboroch alebo využiť svoje vzdelanie v praxi ihneď. Pracovať môžu napríklad v kresťanských detských kluboch, kluboch seniorov, rómskej misii, ekumenickej činnosti, kresťanských rozhlasových a televíznych vysielaniach či v treťom sektore. Zamestnať sa môžu pri zabezpečovaní misií v treťom svete alebo aj ako projektoví manažéri či koordinátori dobrovoľníkov. Katedra náboženských štúdií otvorí aj v budúcom akademickom roku bakalárske štúdium misijnej práce a bakalárske i magisterské štúdium pre budúcich učiteľov náboženskej výchovy.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X