Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Nemocnica vchod franophoto.jpeg
ilustračné: franophoto, © NitraDen.sk
14. júna 2018 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skSITA, © SITA 2018 Diskusia()

Ministerstvo zdravotníctva hľadá generálneho riaditeľa nitrianskej nemocnice

Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR vyhlásilo výberové konanie na obsadenie miesta generálneho riaditeľa Fakultnej nemocnice Nitra. Ako rezort informoval na svojej internetovej stránke, nový riaditeľ bude vo funkcii päť rokov.

Kandidát musí byť bezúhonný, dôveryhodný a odborne spôsobilý. Ministerstvo vyžaduje vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa ekonomického alebo právnického smeru, prípadne získané v odbore zhodnom alebo príbuznom činnosti nemocnice. V riadiacich funkciách musia uchádzači mať prax aspoň päť rokov.

Nádejní riaditelia musia spolu so žiadosťou predložiť aj projekt stratégie rozvoja nemocnice zameraný na zabezpečenie vyrovnaného hospodárenia, zefektívnenie jej chodu a zvýšenie efektívnosti vo využívaní finančných zdrojov. Projekt má obsahovať aj personálnu politiku, riešenie aktuálnych problémov, presné definovanie cieľa a spôsobu na jeho dosiahnutie, perspektívy a spôsoby uplatnenia projektu v praxi.

Uchádzači sa môžu hlásiť do 2. júla. Ako základnú zložku mzdy ministerstvo uvádza 2 500 eur mesačne.

Generálnou riaditeľkou Fakultnej nemocnice Nitra je v súčasnosti dočasne Jarmila Mikušová, ktorá v apríli tohto roka prebrala funkciu po Ľubomírovi Dorociakovi. Ten neviedol nitriansku nemocnicu ani mesiac a ukončil pracovný pomer na vlastnú žiadosť. Pred ním bol generálnym riaditeľom Kamil Koleják.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X