Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
AGROKOMPLEX: Výstava poľnohospodárskej techniky
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
NITRA: Agrokomplex V Nitre sa vo štvrtok 22. augusta otvorili bráný 40. ročníka poľnohospodárskej a potravinárskej výstavy Agrokomplex 2013. Nitra, 23. august 2013. Foto: SITA/Martin Havran
14. júna 2016 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skMP SR, © NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

Ministerka vypísala výberové konanie na riaditeľa Agrokomplexu, cudzí jazyk od neho nepožaduje

Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR vyhlásilo výberové konanie. Týka sa funkcie riaditeľa štátneho podniku Agrokomplex – Výstavníctvo Nitra.

20. mája tohto roka odvolala ministerka pôdohospodárstva Gabriela Matečná Eduarda Krcha, ktorý riadil Agrokomplexu od roku 2014. Dočasne povereným riaditeľom tohto podniku sa od 21. mája 2016 stal Jozef Muzika.

Ministerstvo vyhlásilo výberové konanie 6. júna 2016, informuje o tom na svojej webovej stránke. Podľa požiadaviek, ktoré uvádza, kandidát na post šéf má mať vysokoškolské vzdelanie II. stupňa so zameraním ekonomika, poľnohospodárstvo, technika alebo právo.

K ďalším požiadavkám patrí minimálne 5 ročná riadiaca prax. Ako špecifické kritériá a požiadavky uvádza ministerstvo tieto: poznatky a skúsenosti v oblasti propagácie a marketingu; manažérske, riadiace a organizačné schopnosti; znalosť všeobecne záväzných právnych predpisov súvisiacich s predmetom činnosti podniku; základné znalosti legislatívy EÚ v danej oblasti.

„Podmienkou účasti na výberovom konaní je zaslanie návrhu stratégie rozvoja štátneho podniku Agrokomplex – Výstavníctvo Nitra v rámcoch aktuálneho  programového vyhlásenia vlády SR, formou písomného dokumentu. Pri spracovaní stratégie sa odporúča čerpať informácie z verejne prístupných zdrojov,“ informuje webová stránka ministerstva. Samozrejmosťou v kritériách je aj morálna bezúhonnosť.

Zaujímavosťou je, že kritériá neuvádzajú požiadavku ovládania cudzieho jazyka, hoci pred dvoma rokmi bol cudzí jazyk jednou z podmienok. „Aktívna znalosť minimálne jedného cudzieho jazyka (vítaná je znalosť anglického jazyka),“ píše sa na webe ministerstva v ozname o výberovom konaní na funkciu riaditeľa štátneho podniku Agrokomplex z roku 2014.

Vzhľadom na to, že na Agrokomplexe sa konajú aj medzinárodné výstavy, riaditeľ by mal komunikovať so zahraničnými vystavovateľmi. Prečo sa však cudzí jazyk tentoraz v kritériách neobjavil, nie je zatiaľ známe.

Ako uvádza Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR na svojom webe, prihlášky s osobným dotazníkom, profesijným životopisom, overenou fotokópiou dokladu o vzdelaní a výpisom z registra trestov majú kandidáti doručiť do 14 dní od uverejnenia oznamu.

Adresa: Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR, osobný úrad, Dobrovičova 12, 812 66 Bratislava.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X