Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Tipy na články: [email protected]
SPU Nitra
Lucia Bihuncová, © NitraDen.sk
15. mája 2019 Podujatia a akcie Nitra od NitraDen.skUNIAG Diskusia()

Milovníci vína pozor: Prichádza súťaž vín spojená s degustáciou na netradičnom mieste a to na akademickej pôde

Slovenská poľnohospodárska univerzita aj tento rok prichádza s verejnou prehliadkou súťažných vín s názvom Víno 2019. 

Hoci sa po Slovensku organizuje množstvo súťaží vín, no ani jedna sa nekoná na vinohradnícko-vinárskej a zároveň akademickej pôde. Verejná prehliadka vín Víno SPU 2019 sa pod vedením Katedry ovocinárstva, vinohradníctva a vinárstva Fakulty záhradníctva a krajinného inžinierstva SPU v Nitre uskutoční už po 11. raz. Aj vy sa jej môžete zúčastniť vo štvrtok 16. mája od 14.00 hod. v priestoroch pod aulou a v posluchárni A-01 v hlavnej budove SPU.

PROGRAM VEREJNEJ PREHLIADKY SÚŤAŽNÝCH VÍN

 • poslucháreň A-01
  • 14.00 – 14.05 hod. Privítanie hostí – rektorka SPU v Nitre doc. Ing. Klaudia Halászová, PhD.
  • 14.05 – 14.10 hod. Príhovor dekana FZKI SPU v Nitre prof. Ing. Dušana Igaza, PhD.
  • 14.10 – 14.15 hod. Príhovor čestného hosťa podujatia Ing. Ondreja Korpása, CSc.
  • 14.15 – 15.00 hod. Workshop na tému Trendy v šľachtení viniča hroznorodého s cieľom dosiahnutia potomstva odolného voči hubovým chorobám. Lektor – Ing. Radek Sotolár, Ph.D., Záhradnícka fakulta Mendelovej univerzity Brno.
  • 15.00 – 15.15 hod. Diskusia.
  • 15.15 – 15.30 hod. Odovzdávanie ocenení a predstavenie víťazných vín.

Počas prehliadky budú vína aj hodnotené a súťažiaci budú môcť získať cenu rektorky SPU Nitra za šampióna v kategórii I – biele suché vína, cenu dekana FZKI SPU Nitra za najvyššie hodnotené víno vyrobené z hrozna zo slovenského novošľachtenca a dozviete sa aj kto sú šampióni VÍNO SPU NITRA v kategórii II, III, IV a víťaz kategórie V.

PREZENTÁCIA SÚŤAŽNÝCH VÍN A VEREJNÁ DEGUSTÁCIA

Prezentácia spojená s verejnou degustáciou sa uskutoční v priestoroch pod aulou SPU od 15.30 hod. Vstupné pre návštevníkov verejnej degustácie je 5 eur. Cena zahŕňa pohár, taštičku, katalóg a neobmedzenú degustáciu 186 súťažných vzoriek.

Sprievodným podujatím verejnej výstavy vín bude výstava známok s vinohradníckou a vinárskou tematikou z 21 krajín sveta zberateľa Mgr. Patrika Febena, rodáka z Kremnice. Výstava bude dostupná v čase od 15.30 do 21.00 hod.

Odporúčané články

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Diskusia

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X