Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
SPU Nitra
Lucia Bihuncová, © NitraDen.sk
15. mája 2019 Podujatia a akcie Nitra od NitraDen.skUNIAG Diskusia()

Milovníci vína pozor: Prichádza súťaž vín spojená s degustáciou na netradičnom mieste a to na akademickej pôde

Slovenská poľnohospodárska univerzita aj tento rok prichádza s verejnou prehliadkou súťažných vín s názvom Víno 2019. 

Hoci sa po Slovensku organizuje množstvo súťaží vín, no ani jedna sa nekoná na vinohradnícko-vinárskej a zároveň akademickej pôde. Verejná prehliadka vín Víno SPU 2019 sa pod vedením Katedry ovocinárstva, vinohradníctva a vinárstva Fakulty záhradníctva a krajinného inžinierstva SPU v Nitre uskutoční už po 11. raz. Aj vy sa jej môžete zúčastniť vo štvrtok 16. mája od 14.00 hod. v priestoroch pod aulou a v posluchárni A-01 v hlavnej budove SPU.

PROGRAM VEREJNEJ PREHLIADKY SÚŤAŽNÝCH VÍN

 • poslucháreň A-01
  • 14.00 – 14.05 hod. Privítanie hostí – rektorka SPU v Nitre doc. Ing. Klaudia Halászová, PhD.
  • 14.05 – 14.10 hod. Príhovor dekana FZKI SPU v Nitre prof. Ing. Dušana Igaza, PhD.
  • 14.10 – 14.15 hod. Príhovor čestného hosťa podujatia Ing. Ondreja Korpása, CSc.
  • 14.15 – 15.00 hod. Workshop na tému Trendy v šľachtení viniča hroznorodého s cieľom dosiahnutia potomstva odolného voči hubovým chorobám. Lektor – Ing. Radek Sotolár, Ph.D., Záhradnícka fakulta Mendelovej univerzity Brno.
  • 15.00 – 15.15 hod. Diskusia.
  • 15.15 – 15.30 hod. Odovzdávanie ocenení a predstavenie víťazných vín.

Počas prehliadky budú vína aj hodnotené a súťažiaci budú môcť získať cenu rektorky SPU Nitra za šampióna v kategórii I – biele suché vína, cenu dekana FZKI SPU Nitra za najvyššie hodnotené víno vyrobené z hrozna zo slovenského novošľachtenca a dozviete sa aj kto sú šampióni VÍNO SPU NITRA v kategórii II, III, IV a víťaz kategórie V.

PREZENTÁCIA SÚŤAŽNÝCH VÍN A VEREJNÁ DEGUSTÁCIA

Prezentácia spojená s verejnou degustáciou sa uskutoční v priestoroch pod aulou SPU od 15.30 hod. Vstupné pre návštevníkov verejnej degustácie je 5 eur. Cena zahŕňa pohár, taštičku, katalóg a neobmedzenú degustáciu 186 súťažných vzoriek.

Sprievodným podujatím verejnej výstavy vín bude výstava známok s vinohradníckou a vinárskou tematikou z 21 krajín sveta zberateľa Mgr. Patrika Febena, rodáka z Kremnice. Výstava bude dostupná v čase od 15.30 do 21.00 hod.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X