Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Mikuláš, rozsvietenie vianočného stromčeka, ohňostroj
Foto: ilustračné © NitraDen.sk
2. decembra 2019 Podujatia a akcie Nitra od NitraDen.sk Diskusia()

Mikuláš v Nitre 2019: Kde a kedy nájdete Mikuláša v Nitre a čo všetko si pripravil v mestských častiach

Milujú ho veľkí aj malí, pretože rád obdarúva dobrotami tých, čo po celý rok poslúchali. Tak, ako každý rok, aj tentokrát zavíta aj do Nitry.

V Nitre sa Mikuláš objaví hneď na niekoľkých miestach a to dokonca viac dní po sebe. Počas víkendu ho môžete stretnúť všelikde po meste. Pre každého si niečo pripravil, čakajú vás súťaže pre veľkých aj malých a samozrejme aj darčeky.

Najskôr sa objaví v Kultúrnom dome Párovské Háje a to v piatok 6. decembra o 17.00 hod. Mikuláša bude sprevádzať anjel aj čert a spolu s nimi uvidíte aj divadielko Dunajka.

V sobotu sa Mikuláš zastaví na Klokočine a to o 14.00 hod. na priestranstve Klokočinského jarmoku na Mikovíniho ulici. Okrem Mikuláša uvidíte aj vianočné pásma detí z materských škôl Benkova a Čajkovského, do nôty zahrá Novotný Danny, folklórne skupiny Lúč z Lužianok aj Janíkovská studnička. Návštevníci na mieste nájdu občerstvenie, horúce nápoje a tradičné koledy.

Folklór aj koledy

Z Klokočiny pokračuje do Kultúrneho domu v Dolných Krškanoch, kde deti spolu s Mikulášom rozsvietia stromček. Taktiež vás tu čaká adventný program plný vystúpení detí z materských škôl v Krškanoch, z eRka aj z folklórneho súboru Borinka či EIJA dance crew. Koledy vám zaspieva skupina z Horných Krškán. Program začína o 15.00 hod.

Taktiež v sobotu o 15.00 hod. začína program Adventné posolstvo v Kultúrnom dome Dražovce. Návštevníci uvidia vianočný program detí z Materskej školy v Dražovciach, adventné pásmo zariadenia sociálnych služieb „Kreatív“ Klasov, predstaví sa aj Folklórna skupina Tradícia, spevácka skupina Nevädza a kapela Petra Kuštára.

Súťaže aj prekvapenia

Na Chrenovej sa Mikuláš ukáže tiež v sobotu 7. decembra o 15.00 hod. na dopravnom ihrisku. Návštevníkov poteší okrem Mikuláša aj zdobenie stromčeka vlastnoručne vytvorenými ozdobami. Deti môžu dokonca obdarovať Mikuláša svojimi kresbami a nakoniec počká najkrajšiu kresbu odmena. Taktiež aj pre dospelých je pripravená súťaž o najchutnejší koláčik.

V nedeľu príde Mikuláš spolu s anjelom na Svätoplukovo námestie a to od 17.00 hod. Počas návštevy Mikuláša je pripravená pre veľkých aj malých ohňová šou s veľkoplošnou projekciou a pouličná performance s prekvapením.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X