Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Novootvorená Tréningová akadémia, Jaguar Land Rover
ilustračné: SITA
26. júna 2018 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skSITA, © SITA 2018 Diskusia()

MH Invest odmieta, že nedostatočne informuje mesto o výstavbe strategického parku

Štátna spoločnosť MH Invest si nemyslí, že by nedostatočne informovala mesto Nitra o výstavbe strategického parku pre Jaguar Land Rover a ďalšie firmy.

Mestskí poslanci prijali vo štvrtok 21. júna na zastupiteľstve uznesenie, v ktorom sa píše, že mestské zastupiteľstvo vyslovuje nespokojnosť s úrovňou spolupráce s firmou MH Invest a s plnením požiadaviek mesta súvisiacich s výstavbou a činnosťou strategického parku. Zároveň v uznesení odporučili primátorovi zvolať stretnutie všetkých zainteresovaných firiem v strategickom parku s účasťou poslancov.

„Spoločnosť MH Invest, s. r. o., komunikuje o svojej činnosti pravidelne so zástupcami mesta Nitra a poskytuje vedeniu mesta odpočet svojich aktivít. Zároveň v pravidelných intervaloch iniciuje spoločné stretnutia aj so zástupcami okolitých obcí, zástupcami správy ciest a súkromnými investormi pôsobiacimi na území strategického parku, na ktorých sa zúčastňujú i zástupcovia mesta Nitra,“ uviedla v stanovisku spoločnosť MH Invest. Zároveň dodala, že neodmietla ani jedno pozvanie zúčastniť sa na zasadnutí mestského zastupiteľstva v Nitre. „Informovanie o našej činnosti považujeme od samotného začiatku za dôležitú súčasť našej práce, rovnako ako získavanie spätnej názorovej väzby,“ konštatuje MH Invest.

Na nedostatok informácií o napredovaní veľkej investície a jej dopadoch na mesto Nitra poukazujú niektorí poslanci takmer na každom zastupiteľstve. Na štvrtkovom zasadnutí vyjadrili rozčarovanie z materiálu, ktorý dostali na rokovacie stoly. Informatívnu správu s fotografiami nazval poslanec Miloš Dovičovič (nezávislý) „reklamnými letákmi, ktoré nám poslal Jaguar“, poslankyňa Marta Rácová (nezávislá) sa vyjadrila, že „obrázkové knižky sa kupujú deťom, ktoré nevedia čítať“. Poslanci tvrdia, že na stretnutiach so spoločnosťou MH Invest položia množstvo otázok, no konkrétnych odpovedí sa napriek prísľubu v mnohých prípadoch nedočkajú. Na zastupiteľstve žiadali napríklad odpovede na otázky, ktoré cesty sa opravia, aký objem financií sa na to použije alebo kde môže mestská časť Dražovce žiadať o kompenzácie.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X