Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
policajné auto
ilustračné: SITA
22. februára 2014 Správy Nitra od NitraDen.sk© TASR. Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona. Ilustračné: SITA/AP

Mestských policajtov najviac zamestnáva rušná Mostná ulica

Nitra 22. februára – Príslušníci Mestskej polície (MsP) v Nitre zistili v uplynulom roku 20.223 priestupkov. Pri uložení 14.093 pokút vyzbierali 312.665 eur. Informoval o tom náčelník MsP Erik Duchoň v správe o bezpečnostnej situácii v Nitre. Mestských policajtov podľa jeho slov najviac zamestnávali ulice v centre mesta, na ktorých sú koncentrované nočné zábavné podniky a diskotéky. Ide hlavne o ulicu Mostná, rizikové sú však aj lokality na Parkovom nábreží, Podzámskej a Kmeťkovej ulici, na Župnom námestí a pri nedostavanom skelete na Napervillskej ulici.

„Skupinky migrujúcich zabávajúcich sa ľudí, hlučnosť a zvýšená premávka motorových vozidiel v noci, hlavne v stredu, piatok a sobotu vyvolávajú nespokojnosť obyvateľov. Tí vnímajú túto skutočnosť ako zníženie kvality života a komfortu svojho bývania,“ uviedol Duchoň. Policajné zložky na rizikových miestach preto podľa jeho slov aj naďalej pokračujú v posilňovaní služieb. „Dôsledne zasahujú proti narušeniam verejného poriadku, znečisťovaniu verejného priestranstva, výtržnostiam a prejavom vedúcim k rušeniu nočného pokoja,“ pripomenul. Najviac barov a diskoték je na Mostnej ulici. Poriadkové zložky tu preto plánujú výkon služby tak, aby sa tu vždy nachádzala hliadka polície.

Mestským policajtom pri ich práci pomáhajú aj bezpečnostné kamery, ktorých je momentálne na území Nitry rozmiestnených 33. V priebehu minulého roka sa vďaka nim podarilo zaznamenať 2187 udalostí. „Príslušníci MsP riešili na podnety operátorov mestského kamerového systému prípady týkajúce sa konzumácie alkoholu, konfliktného správania, zaberania a znečisťovania verejných oddychových zón. Venovali sa tiež rôznym konfliktom medzi jednotlivcami aj skupinami osôb, najmä v lokalitách ulíc Mostná, Kmeťkova a Podzámska,“ uviedol Duchoň. Prácu mestského kamerového systému si podľa jeho slov pochvaľuje aj štátna polícia. Pre tú vlani operátori MsP zálohovali záznamy v 253 prípadoch, ktoré sa týkali priestupkov, ale aj krádeží a výtržností. „Príslušníci Policajného zboru SR mimoriadne oceňujú aj skutočnosť, že kamerový záznam, prípadne jeho vzhliadnutie je polícii k dispozícii prakticky okamžite a je možno vykonať pátranie po takzvanej horúcej stope,“ dodal Duchoň.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X