Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Mesto ocenenie web mesta.jpg
3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: zlatyerb.sk
30. januára 2021 Správy Nitra od NitraDen.sk Diskusia()

Hattas sa pred 2 rokmi chválil ocenením za mestský web. Prečo ho chce dnes prerobiť za vysokú cenu?

Web mesta, ktorý chcú prerobiť, získal ocenenie ako 5. najlepší web mesta. Primátor sa chválil ocenením, prečo teraz chce nový? Hovorca nám odpovedal.

Mesto plánuje do internetovej stránky investovať v čase koronakrízy 35-tisíc eur. V roku 2019 však za ten istý web získala Nitra ocenenie v súťaži v kategórii Zlatý erb. Obsadila v tejto súťaži 5. miesto.

Primátor už vtedy avizoval zmeny, keď sa k výhre vyjadril: „Berieme to ako výzvu a apel na zlepšenie. Veríme, že s našim webom zásadne pohneme budúci rok. Jeho najväčšie problémy máme zmapované.

Verejné obstarávanie mesto vyhlásilo 11. januára 2021 a termín na predkladanie ponúk záujemcov je do 15. februára 2021. Predkladateľov bude hodnotiť komisia mesta bodovým systémom. Hodnota zákazky má byť 35 750 eur.

Web nitry piaty .jpg
Foto: zlatyerb.sk

Ako sa píše v opise obstarávania má byť stránka „moderná, modulárna, prehľadná a logicky členená s prihliadnutím na požiadavky obyvateľov a návštevníkov mesta“.

Hovorca na našu otázku, čo je teda dôvodom investície do webu mesta odpovedal: „Na súčasnom mestskom webe sa vyhľadáva ťažko, viaceré veci sú nelogicky umiestnené, napríklad VZN mesta, súčasný web má veľmi komplikovanú a pomerne nákladnú technickú podporu.“

Mesto ocenenie web mesta.jpg
Foto: zlatyerb.sk

Ako tiež hovorca uviedol, stránka by mala byť po vylepšeniach za viac ako 30-tisíc rýchlejšia, prístupnejšia a flexibilnejšia. Zároveň by podľa jeho slov mala mať jednoduchšiu implementáciu nových služieb.

Aj z tohto dôvodu sme sa rozhodli ísť cestou obstarania novej webovej stránky, ktorá by mala spĺňať štandardy 21. storočia ako napríklad stránky mesta Trenčín alebo Banská Bystrica,“ informoval nás hovorca.

Web mesta erb.jpg
Foto: Mesto Nitra web

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X