Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
architekt-mesta-nitra-vyberove-konanie-gettyimages.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Zdroj: GettyImages
4. marca 2019 Pracovné ponuky a práca Nitra od NitraDen.skTS NitraDeň.sk Diskusia()

Mestský úrad hľadá hlavného architekta mesta Nitra, takýto mu ponúka plat

Mesto Nitra vyhlasuje výberové konanie na obsadenie pracovnej pozície hlavného mestského architekta.

Hlavný architekt mesta chýba už niekoľko rokov, preto sa nové vedenie mesta zhodlo na tom, že je najvyšší čas vyhlásiť výberové konanie. Hlavný architekt mesta, okrem zodpovedného vedenia oddelenia, spolupracuje s ostatnými oddeleniami mesta, konzultuje a usmerňuje investičné zámery. Je potrebné, aby zvládal zabezpečovať, pripravovať a spracovávať koncepčné a strategické materiály a podklady, publikácie, analýzy, zadania a štúdie v oblasti územného plánovania, urbanizmu a architektúry.

Primátorovi mesta, mestskému zastupiteľstvu a ďalším orgánom mesta musí hlavný architekt poskytovať konzultačnú a poradenskú činnosť. Zodpovedá za spracovanie podkladov pre odborné stanoviská mesta k investičnej činnosti, prípravu podmienok pre verejné obstarávania architektonických, urbanistických a inžinierskych služieb, prípravu materiálov na rokovania mestského zastupiteľstva a jeho komisií. Samostatne prezentuje návrhy v oblasti územného plánovania, urbanizmu a architektúry. Hlavný architekt tiež zabezpečuje stretávanie sa s občanmi a komunikáciu problematiky v danej oblasti verejnosti.

Potrebné je vysokoškolské vzdelanie kandidáta

Záujemcovia o pozíciu by mali mať minimálne vysokoškolské vzdelanie II. stupňa v oblasti architektúry a urbanizmu. Mestský úrad určil požadovanú dĺžku praxe v oblasti územno-plánovacej činnosti a architektúry najmenej 5 rokov po nadobudnutí vysokoškolského vzdelania. Dôležitými požiadavkami pre výkon tejto práce je aj znalosť a orientácia pri práci s územnými plánmi, znalosť legislatívy v oblasti územného plánovania (zákon č. 50/1976 Zb. o územnom plánovaní a stavebnom poriadku v znení neskorších predpisov, vyhláška č. 55/2001 Z.z. o územno-plánovacích podkladoch a územno-plánovacej dokumentácii).

Záujemca by mal mať seriózne vystupovanie, komunikatívnosť, bezkonfliktnosť, flexibilita, kreativita, spoľahlivosť, schopnosť samostatne rozhodovať. Mal by mať tiež manažérske a organizačné schopnosti, schopnosť analyticky a koncepčne myslieť, riešiť konflikty, odborne argumentovať a vysvetľovať riešenú problematiku. Zo znalosti cudzích jazykov sa požaduje angličtina a z ďalších schopností a zručností aj autorizácia AA SKA, práca s PC, MS Office, CAD a 3D software, výhodou je vodičský preukaz skupiny B.

Takýto ponúkajú plat v základnej zložke

Miesto výkonu práce bude Mestský úrad Nitra, kde by hlavný architekt vykonával svoju funkciu na plný pracovný úväzok. Minimálna suma základnej zložky mzdy, ktorú mesto ponúka je 2195 eur plus odmeny v súlade s Poriadkom odmeňovania zamestnancov Mesta Nitra a platnou Kolektívnou zmluvou. Za zamestsnanecké výhody sa považuje možnosť odborného rastu, príspevok na stravovanie, doplnkové dôchodkové sporenie a iné benefity v súlade s Kolektívnou zmluvou.

Ak spĺňate všetky požadované podmienky, pošlite žiadosť, profesijný životopis, prehľad o doterajšej práci – portfólio riešených projektov, motivačný list objasňujúci záujem o danú pozíciu, predstavu rozvoja – vízie mesta v súvislosti s príchodom nových investícií a predstava budúceho rozvoja a personálneho obsadenia tímu hlavného architekta v rozsahu maximálne 4 strany A4, písomný súhlas uchádzača s použitím osobných údajov pre potreby Mesta Nitry, písomný súhlas uchádzača so zverejnením profesijného životopisu uchádzača.

Záujemcovia o výkon tejto funkcie zašlú poštou alebo doručia svoje písomné prihlášky do podateľne MsÚ v Nitre v zalepenej obálke označenej „Osobný pohovor – Hlavný architekt mesta“ najneskôr dňa 22. marca na adresu: MESTO NITRA, Mestský úrad, Štefánikova tr. č. 60, kancelária prednostu, 950 06 Nitra. Viac informácií nájdete aj na stránke mesta.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X