Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Pyrotechnika_pixabay.com_.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: pixabay.com
8. marca 2017 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.sk© NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

Mestský poslanec chce úplne zakázať pyrotechniku, povolená má byť len štyri hodiny v roku

O návrhu bude rokovať mestské zastupiteľstvo už vo štvrtok 9. marca.

Mestský poslanec Daniel Hecht (Smer-SD) navrhuje úplný zákaz používania pyrotechnicky v Nitre. Výnimkou by boli štyri hodiny v roku – počas silvestrovskej noci od 22. do 2. hodiny a tiež použitie pyrotechniky „v rámci ohňostrojových prác, ktoré podliehajú predchádzajúcemu súhlasu obce na základe osobitného právneho predpisu“. Svoj návrh odôvodnil tým, že chce zvýšiť komfort bývania nielen obyvateľom sídlisk, ktorí sú vystavení rušeniu nočného pokoja aj znečisťovaniu verejného priestranstva. Petardy zároveň poškodzujú mestský majetok, ako tomu bolo nedávno v prípade parkovacích automatov.

„Najmä v okresných mestách na Slovensku je tendencia zakazovať alebo obmedzovať používanie pyrotechnických výrobkov, pretože používanie pyrotechniky okrem vyššie spomínaných negatívnych javov zhoršuje život nielen ľuďom, ale aj domácim zvieratám najmä psom a mačkám,“ zdôvodnil Hecht v návrhu. Úplný zákaz používania pyrotechniky sa však napríklad v Bratislave neosvedčil, pretože sa ukázalo, že obyvatelia ho nerešpektujú. Poslanec sa domnieva, že štyri hodiny sú na použitie pyrotechniky počas silvestrovskej noci dostatočné a väčšina obyvateľov je počas tohto času ochotná ju v obytných zónach strpieť.

Mestskí poslanci budú vo štvrtok na zastupiteľstve rokovať aj o návrhu na výber stánkarov počas vianočných trhov elektronickou aukciou, o výsledku kontroly Najvyššieho kontrolného úradu v meste či o hlasovacom systéme, ktorý používajú na svojich rokovaniach.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X