Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Parkovisko wilsonovo nabrezie 2.jpg
Foto: Lucia Bihuncová, NitraDeň.sk
18. novembra 2017 Správy NitraVýstavba a developerské projekty od NitraDen.skNitraDen.sk Diskusia()

Mestskí poslanci rozhodnú o zelenom parkovisku pri rieke, investor tam chce stavať budovu

Majitelia pozemku na Podzámskej ulici žiadajú o zámenu. Polyfunkčná budova, ktorá mala vyrásť v blízkosti hradu, sa možno presunie na Wilsonovo nábrežie. Budova tak vyrastie na zelenom parkovisku pri rieke.

Na zasadnutí Mestského zastupiteľstva v Nitre, ktoré sa bude konať vo štvrtok 23. novembra 2017, sa bude rokovať aj o zámene pozemkov. Ako uvádza predkladaný materiál, rodina Kepákovcov chce zameniť pozemok na Podzámskej za pozemok, ktorý v súčastnosti patrí mestu. Hodnota zamieňaných nehnuteľností má byť stanovená na základe znaleckých posudkov, pričom navrhovatelia doplatia mestu rozdiel zamieňaných nehnuteľností.

Návrh bude mestským poslancom predkladaný ako prípad hodný osobitného zreteľa. Proti novostavbe, ktorá mala pôvodne vzniknúť na Podzámskej ulici, totižto miestni obyvatelia spísali petíciu.

„Dôvodom podania predmetnej žiadosti zo strany žiadateľov, je situácia, ktorá vznikla okolo plánovanej výstavby bytového domu na pozemku parc. č. 222/6. Žiadatelia uvádzajú, že výstavbu plánovali v súlade s územným plánom Mesta Nitra a na základe záväzku Mesta, ktorý deklarovalo pri predaji pozemku parc. č. 222/6 (predmetný pozemok bol pôvodne vo vlastníctve Mesta Nitra) v kúpnej zmluve, že predáva pozemok na ďalšiu výstavbu. Plánovaný objekt bol podľa tvrdení žiadateľov plne v súlade s požiadavkami pamiatkového úradu. Po začatí prípravných prác pre výstavbu predmetného bytového domu však obyvatelia okolitých domov a bytových domov prejavili svoj negatívny postoj k predmetnej výstavbe a spísali petíciu. Na základe uvedenej petície, ako aj rokovaniam s vedením Mesta a za účelom predísť ďalším sporom medzi žiadateľmi, Mestom a obyvateľmi okolitých nehnuteľností, navrhujú žiadatelia predmetnú zámenu. Z vyššie uvedených dôvodov žiadatelia zároveň žiadajú od Mesta Nitra zohľadniť v cene zamieňaných nehnuteľností aj hodnotu vypracovanej dokumentácie na výstavbu na parc. reg. „C“ KN č. 222/6 v sume 60,000,- €,“ píše sa v dokumente, ktorý bude na štvrtkovom zasadnutí zastupiteľstva predložený mestským poslancom.

Pozemky na Wilsonovom nábreží, ktoré by investor chcel, sú podľa územného plánu mesta určené pre polyfunkčnú zástavbu, bývanie a doplnkovo vybavenosť. Zámer stavby však bude podmienený riešením normovej potreby parkovania pre jednotlivé funkčné prevádzky a byty integrované do objektu.

Podiel zelene na pozemku by mal predstavovať 15%, maximálna prípustná výška novostavby je stanovená do 4 NP. „Čiastočne je prípustná max. výška zástavby v polohe od komunikácie Wilsonovo nábrežie stanovená do 3 NP. Maximálna výška zástavby
vyjadrená podlažnosťou stanovuje výškový limit korunnej rýmsy nad úrovňou prislúchajúceho upraveného terénu verejného priestoru (chodník),“ spresňuje dokument.

Z predloženého materiálu ďalej plynie, že funkcia bývania by mala byť orientovaná do vnútrobloku zástavby a k rieke Nitra. „Pri riešení funkcie bývania bude potrebné úpravami stavby eliminovať dopravný hluk z priestoru nábrežnej komunikácie a Štúrovej ulice,“ uvádza materiál.

Výbor mestskej časti Staré mesto uvedený návrh prerokoval na svojom zasadnutí, ktoré sa konalo 9. októbra 2017, a nesúhlasil s ním. Či sa teda pozemky zamenia, rozhodnú mestskí poslanci.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X