Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Pozemky_v_mestskom_parku 1.jpg
5
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
nitra.sk
15. februára 2017 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.sk© NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

Mestskí poslanci budú rozhodovať aj o predaji pozemkov v parku

Nitrianski mestskí poslanci budú vo štvrtok 16. februára na zastupiteľstve rokovať aj o predaji a prenájme nehnuteľností v Mestskom parku na Sihoti. O odkúpenie susedných nehnuteľností požiadal majiteľ bývalej kúrie, kde je dnes kaviareň.

Kúpiť chce sedem nehnuteľností, jeden pozemok si chce prenajať. „Žiadateľ užíva pozemky vo vlastníctve mesta Nitra v zmysle nájomnej zmluvy zo dňa 15. januára 2015 za účelom zabezpečenia rekultivácie a skultúrnenia prostredia tým, že zruší oplotenie a rozšíri zeleň podľa schváleného projektu sadových úprav. Predmetné nehnuteľnosti vo vlastníctve Mesta Nitra budú tvoriť spolu s areálom tzv. bývalej kúrie a s budovou bývalého osvetlenia jednotný funkčný celok prístupný pre verejnosť s otvoreným prechodom k rieke Nitra,“ píše sa v návrhu na predaj nehnuteľností.

Pozemky_v_mestskom_parku 4.jpg
nitra.sk

Žiadateľ chce okrem iného kúpiť malý dom, v ktorom býval správca parku. Postavený bol v roku 1930 ako služobný byt Technických služieb Nitra. Dom je v zlom technickom stave, má narušenú statiku obvodových múrov v dôsledku záplav a vyžadoval by si nákladnú rekonštrukciu. Dom bol vyprataný k 31. augustu 2016 a nájomcom bol poskytnutý 3-izbový byt ako náhrada.

Pozemky_v_mestskom_parku 3.jpg
nitra.sk

Poslanci budú okrem toho rokovať napríklad aj o správe z vykonaných kontrol kvality podávaných jedál v školských jedálňach za II. polrok 2016 a tiež o vymáhaní nedoplatkov na poplatku za komunálny odpad. Na rokovacie stoly dostanú aj návrh na pridelenie dotácií z rozpočtu mesta Nitry na rok 2017 pre cieľové oblasti sociálna oblasť, ochrana a podpora zdravia, pomoc zdravotne postihnutým ľuďom a tiež návrh poradovníka žiadostí o pridelenie 1-izbových, 2-izbových a 3-izbových nájomných bytov obstaraných z verejných prostriedkov.

Pozemky_v_mestskom_parku 5.jpg
nitra.sk

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X