Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
stvorec logo nitraden
8. mája 2014 Správy Nitra od NitraDen.sk© TASR. Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona. ilustračné: © NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

Mestskí policajti dostanú nepriestrelné vesty aj zdravotnícke prístroje

Nitra 8. mája – Nitrianski mestskí policajti môžu už čoskoro hliadkovať v uliciach s modernejším vybavením. Radnica ho chce nakúpiť za peniaze z projektu Bezpečný maják v meste. Za takmer 10.000 eur získa mestská polícia (MsP) nepriestrelné a taktické vesty, fotopascu a vybavenie na účinné poskytovanie prvej pomoci. Dotáciu získa MsP z rozpočtovej kapitoly Ministerstva vnútra SR, časť zdrojov poskytne ako spolufinancovanie aj mesto.

Podľa slov náčelníka MsP v Nitre Erika Duchoňa budú mestskí policajti po kúpení novej výstroje schopní zasahovať v uliciach Nitry oveľa účinnejšie. Ako pripomenul, v priebehu roka príde na núdzovú linku 159 niekoľko tisíc volaní a ďalšie stovky podnetov prichádza na iné telefónne čísla, prípadne mailom. „To dokazuje, že občania Nitry si v posledných rokoch zvykli obracať sa na mestskú políciu so svojimi problémami. Aj preto sú príslušníci MsP často pri rôznych prípadoch a udalostiach na mieste ako prví. Po príchode musia okamžite zasahovať alebo riešiť nahlásené a zistené udalosti sami a s technickým vybavením, ktoré majú k dispozícii. Ak bude kvalitné a moderné, poskytované služby občanom sa výrazne skvalitnia a zefektívnia, predovšetkým v krízových alebo život ohrozujúcich situáciách,“ skonštatoval Duchoň.

Po realizácii projektu Bezpečný maják v meste získa MsP v Nitre do svojej výbavy dve nepriestrelné vesty zabezpečujúce ochranu hrudníka a desať taktických viest určených na denné služobné použitie s osadenými puzdrami na zbraň, zásobník, baterku a na ďalšie vybavenie. Nová fotopasca schopná snímať a odosielať obrázky vo vysokom rozlíšení bude slúžiť hlavne na identifikáciu ľudí a áut pri znečisťovaní životného prostredia a pri zakladaní čiernych skládok. Na poskytovanie prvej pomoci bude mestským policajtom slúžiť takzvaný Ambuvak určený na podporu dýchania pri zástave pľúc, Top lekárnička a automatický externý defibrilátor.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X