Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Tipy na články: [email protected]
Martinsky vrch ilu tic.jpg
Zdroj: www.nitra.eu
12. marca 2019 Správy NitraOznamy a dôležité informácie od NitraDen.skTS NitraDeň.sk Diskusia()

Mestské zastupiteľstvo sa bude zaoberať aj projektom Kreatívneho centra na Martinskom vrchu

Zasadnutie mestského zastupiteľstva sa bude zaoberať finančnými príspevkami v rôznych oblastiach.

Schválenie dotácií pre sociálnu oblasť, pomoc pre zdravotne postihnutých ľudí a podporu ochrany zdravia, to všetko má byť zahrnuté v programe zasadnutia mestského zastupiteľstva. Zástupcovia mesta majú rozhodnúť aj o výške finančných prostriedkov pre oblasť kultúry a podpore renovácie národných pamiatok a pamätihodností. Výšku dotácií určia v oblasti športu a to napríklad pri energiách, prenájmoch a organizovaní podujatí.

V programe je zahrnutá aj oblasť kultúry a školstva. Vrámci týchto oblastí bude zastupiteľstvo rokovať o dofinancovaní mestských škôl a školských zariadení a návrhu doplnenia dvoch budov pre podporu mestských aktivít projektu Kreatívneho centra na Martinskom vrchu.

Súčasťou zasadnutia je aj vyhodnotenie akčného plánu k Programu hospodárskeho a sociálneho rozvoja mesta Nitry v rokoch 2018-2019. Predložené budú aj informatívne správy o činnosti mestskej polície, výsledkoch kontrol v rôznych oblastiach. Plánované je aj schválenie zástupcov mesta do kontrolných orgánov v spoločnostiach Nitrianske komunálne služby, Službyt Nitra a školskej samosprávy.

Odporúčané články

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Diskusia

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X