Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Martinsky vrch ilu tic.jpg
Foto: ilustračné, www.nitra.eu
12. marca 2019 Správy NitraOznamy a dôležité informácie od NitraDen.skTS NitraDeň.sk Diskusia()

Mestské zastupiteľstvo sa bude zaoberať aj projektom Kreatívneho centra na Martinskom vrchu

Zasadnutie mestského zastupiteľstva sa bude zaoberať finančnými príspevkami v rôznych oblastiach.

Schválenie dotácií pre sociálnu oblasť, pomoc pre zdravotne postihnutých ľudí a podporu ochrany zdravia, to všetko má byť zahrnuté v programe zasadnutia mestského zastupiteľstva. Zástupcovia mesta majú rozhodnúť aj o výške finančných prostriedkov pre oblasť kultúry a podpore renovácie národných pamiatok a pamätihodností. Výšku dotácií určia v oblasti športu a to napríklad pri energiách, prenájmoch a organizovaní podujatí.

V programe je zahrnutá aj oblasť kultúry a školstva. Vrámci týchto oblastí bude zastupiteľstvo rokovať o dofinancovaní mestských škôl a školských zariadení a návrhu doplnenia dvoch budov pre podporu mestských aktivít projektu Kreatívneho centra na Martinskom vrchu.

Súčasťou zasadnutia je aj vyhodnotenie akčného plánu k Programu hospodárskeho a sociálneho rozvoja mesta Nitry v rokoch 2018-2019. Predložené budú aj informatívne správy o činnosti mestskej polície, výsledkoch kontrol v rôznych oblastiach. Plánované je aj schválenie zástupcov mesta do kontrolných orgánov v spoločnostiach Nitrianske komunálne služby, Službyt Nitra a školskej samosprávy.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X