Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Strecha pixabay.jpg
ilustračné: pixabay.com
4. júna 2018 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDeň.skNitraDeň.sk Diskusia()

Mestské detské jasle na Bazovského v Nitre dostanú vynovenú strechu, oprava vyjde cez 29-tisíc eur

Mesto Nitra dá opraviť strechu na mestských detských jasliach, ktoré sa nachádzajú na Bazovského ulici v Nitre. Vyplýva to zmluvy, ktorú radnica zverejnila na svojej webovej stránke. 

Podľa zverejnenej zmluvy sa o opravu strechy postará firma TONAL spol s.r.o., a to na základe cenovej ponuky zo dňa 21. mája tohto roka, ktorá určuje charakteristiku prác a dodávok. „Cenová ponuka je prílohou tejto zmluvy. Zmluvou sa zhotoviteľ zaväzuje vyhotoviť dielo vo vlastnom mene a na vlastnú zodpovednosť, na vlastné náklady a objednávateľ sa zaväzuje vykonané bezvadné dielo prevziať a zaplatiť cenu za vykonanie diela uvedenú v čl. I I I tejto zmluvy. Pre odovzdanie a prevzatie platia podmienky dohodnuté v tejto zmluve,“ spresňuje dokument.

S opravnými prácami na streche sa má začať do desiatich dní od výzvy objednávateľa, teda mesta Nitra. Termín ukončenia bol zmluvou stanovený do konca septembra 2018. Cena za opravu bola stanovená na sumu 24.352,81 EUR bez DPH. Po prirátaní platnej 20-percentnej dane, ktorá v tomto prípade predstavuje hodnotu 4.870,56, sa celková cena za zhotovené dielo vyšplhá na 29.223,37 EUR.

„Cena obsahuje všetky náklady a zisk zhotoviteľa, nevyhnutné k riadnemu a včasnému zrealizovaniu diela. Rovnako tak cena obsahuje aj predpokladané náklady vzniknuté vývojom cien v národnom hospodárstve a to až do doby ukončenia diela podľa zmluvy. Celková cena diela vyplýva z položkovitého rozpočtu stavby predloženého objednávateľovi zhotoviteľom v procese verejného obstarávania zákazky. Predmetný položkovitý rozpočet je pre stanovenie hodnoty jednotlivých stavebných prác a dodávaného stavebného materiálu pre zmluvné strany záväzný a slúži k preukázaniu objemu vykonaných prác a kvalitatívneho obsahu prác,“ informuje zmluva.

Záručná doba na dielo bola stanovená na 24 mesiacov a začína plynúť dňom nasledujúcim po dni prevzatia diela.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X