Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
BRATISLAVA: Prestavba križovatky Bajkalská-Prievozská Rekonštrukèné práce na križovatke medzi Bajkalskou a Prievozskou ulicou v Bratislave. Na križovatke položia úplne nový povrch vozovky, súèasou rekonštrukcie je rozšírenie cesty, pribudnú aj nové jazdné pruhy. Na križovatke investor vybuduje novú svetelnú signalizáciu a s tým je spojená aj prekládka inžinierskych sietí. S dopravnými obmedzeniami budú musie vodièi poèíta až do 30. mája, dovtedy totiž budú trva stavebné práce na križovatke. Bratislava, 21. marec 2013. Foto: SITA/Marián Peiger
ilustračné: SITA
14. apríla 2014 Správy Nitra od NitraDen.sk© TASR. Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona. Ilustračné: SITA/AP

Mestská stavebná firma má začať fungovať tento rok

Nitra 14. apríla – Veľkú časť mestských investičných akcií v Nitre by od tohto roku chcela radnica vykonávať prostredníctvom vlastnej stavebnej firmy. Zastupiteľstvo ešte vlani v septembri rozhodlo, že mestská spoločnosť s ručením obmedzeným Nitrianska investičná (NI) rozšíri svoje podnikanie aj o stavebné práce. Na konci minulého roka už bolo na činnosť tejto spoločnosti presunutých 400.000 eur z rozpočtu Mestských služieb. S týmito peniazmi mala NI začať na jar s opravou chodníkov a ďalších komunikácií.

Viacerí mestskí poslanci skonštatovali, že s prácami sa doteraz nezačalo. Kritizovali tiež, že začiatok činnosti NI je pomalý, prípadne, že jej vytvorenie bolo celkom zbytočné. „Konštatujeme, že po troch mesiacoch sa práce nezačali. Kde sú vyčlenené prostriedky? Zaujíma ma, kedy sa dočkáme opravy chodníkov a ciest,“ uviedla mestská poslankyňa Marta Rácová. Poslanec Jozef Weber sa obáva, že mestská stavebná spoločnosť vôbec nebude schopná vykonávať činnosť, ktorá sa od nej očakáva. „Nitrianska investičná bude proste jedna chudobná spoločnosť prisatá na mestský rozpočet. Aj keby mala, neviem akého manažéra, nebude schopná konkurovať stavebným firmám v schopnosti vykonávať svoje dielo a urobiť to za náležitú cenu,“ skonštatoval.

Nitriansky primátor Jozef Dvonč je naopak presvedčený, že vytvorenie vlastnej stavebnej spoločnosti je pre mesto výhodné, pretože sa vďaka tomu budú dať združiť a koordinovať všetky stavebné kapacity, ktoré magistrát má. „Dnes sú roztrúsené po meste a riešia stavebné činnosti. Jeden robí kus chodníka, druhý robí, neviem čo. Teraz to dáme dohromady. A okrem toho táto spoločnosť ešte bude môcť aj riadiť určitú časť vecí popri investičnom oddelení. Takže som presvedčený, že toto je dobrý krok. Dnes máme stavebnú činnosť na viacerých miestach a nie je to dobré, vedel by som uviesť veľa príkladov,“ skonštatoval Dvonč.

Prednosta mestského úradu Igor Kršiak pripomenul, že rozšírenie podnikania NI o stavenú činnosť má svoje opodstatnenie, pretože tak bude môcť pre mesto vykonávať širokú škálu činností. „Mala by prebrať aj časť investičných akcií, ktoré sú schválené v rozpočte mesta Nitry. Sú to aj samotné realizácie, napríklad revitalizácia sídliska Párovce a podobne. Súčasne bude zastrešovať minimálne odborným, stavebným a technickým dohľadom aj ďalšie investičné akcie. To znamená, že celkový výkon investičnej a aj tej realizačnej činnosti by mal postupne prechádzať práve na túto stavebnú firmu,“ dodal.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X