Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
vodka, alkohol
ilustračné: pixabay.com
27. februára 2019 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDeň.skNitraDeň.sk Diskusia()

Mestská polícia v Nitre riešila viaceré osoby, ktoré ležali v uliciach Nitry. V týchto prípadoch zaúradoval alkohol

Ako uviedla Mestská polícia v Nitre, hliadka preverovala oznam občana, ktorý tvrdil, že na parkovisku obchodného domu na Fatranskej ulici sa nachádza ležiaci muž. Príslušníci, ktorí boli na udané miesto vyslaní, zistili, že na zemi leží 41-ročný miestny bezdomovec, ktorý je pod vplyvom alkoholu.

Podľa ďalších informácií od polície, muž mal na hlave viditeľné krvácajúce zranenie, ktoré mu, pravdepodobne, spôsobil pád na zem. Mestskí policajti mu z tohto dôvodu poskytli predlekársku prvú pomoc a privolali rýchlu zdravotnú pomoc. Tá si muža následne prevzala do svojej starostlivosti.

Toto nebol jediný prípad, ktorý mal obdobný priebeh a udial sa v uliciach Nitry počas uplynulého týždňa. Ako napísala polícia vo svojom hlásení, oznam o nehybne ležiacej osobe nachádzajúcej sa na zastávke frekventovanej križovatky, konkrétne na križovatke ulíc Štúrová a Štefánikova, preverovala hliadka mestskej polície.

Policajti, ktorí boli vyslaní na určené miesto, zistili, že ide o 63-ročného muža s trvalým pobytom v Nitre, ktorý bol zjavne pod vplyvom alkoholu. Ako ďalej doplnila polícia, muž nemal viditeľné vonkajšie zranenia a sám uviedol, že lekárske vyšetrenie nechce a nepotrebuje. „Vyhlásil, že po pohovore s hliadkou mestskej polície sa už prebral, počká na najbližší autobusový spoj a pôjde do miesta trvalého pobytu. Vec nebola riešená ako porušenie Priestupkového zákona,“ napísala nitrianska mestská polícia.

Vo večerných hodinách riešila hliadka nitrianskej mestskej polície ďalšieho muža, u ktorého zaúradoval alkohol. Ako napísala polícia, mestskí policajti preverovali ďalší oznam o ležiacej osobe na zastávke MHD, tentoraz v blízkosti kruhového objazdu pod Zoborom na Napervillskej ulici.

„S identickým obsahom oslovila mestskú políciu i dispečerka záchrannej linky 112, ktorá uviedla, že prijala žiadosť o pomoc od muža, ale hovor sa prerušil. Na zastávke mestskí policajti našli v triaške ležať 38-ročného muža z Nitry, ktorý bol mierne pod vplyvom alkoholu, ale pri vedomí a orientovaný,“ uviedla polícia vo svojom hlásení.

Ako pokračovala polícia vo svojom hlásení, muž sa sťažoval na bolesť hrudníku a dolných končatín. Mestským policajtom taktiež uviedol, že sa pokúšal privolať si záchrannú službu sám, avšak sa mu vybila batéria v mobilnom telefónne. „Hliadka mu preto okamžite rýchlu záchrannú pomoc privolala a zotrvala pri ňom až do príchodu RZP, ktorá si muža prevzala do svojej starostlivosti,“ dodala Mestská polícia v Nitre.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X