Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Alkohol
Zdroj. Foto ilustračné: pixabay.com
23. januára 2019 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDeň.skNitraDeň.sk Diskusia()

Mestská polícia si na mušku zobrala neplnoletých, úradoval alkohol aj cigarety

Mestská polícia v Nitre riešila počas uplynulého týždňa aj neplnoletých, tí v uliciach Nitry pofajčievali a popíjali alkohol.

Ako informovala nitrianska mestská polícia prostredníctvom svojho týždenného hlásenia, počas hliadkovania mestskí policajti zistili dve trinásťročné dievačatá a troch pätnásťročných chlapcov. Tí sa pred vyučovaním skryli medzi budovy a fajčali tabakové výrobky. 

Podľa ďalších informácií od polície, hliadka po zistení totožnosti vykonala so žiakmi pohovor a vyzvala ich, aby išli do školy na vyučovanie. 

Zistenú udalosť polícia následne oznámila riaditeľke základnej školy, ktorá si infromáciu, podľa slov policajtov, zaznamenala. Polícia tiež od maloletých zistila, že cigarety im predal 53-ročný muž v mini potravinách, ktoré sa nachádzajú na Mikovíniho ulici na Klokočine. Toho polícia doriešila v blokovom konaní.

Tento prípad nebol počas minnulého týždňa jediný. Niečo podobné sa stalo opäť, no tentoraz na inom mieste. Ako napísala nitrianska mestská polícia na svojom webe, počas hliadkovania a kontroly verejného poriadku spozorovali mestskí policajti dve osoby. Tie boli v blízkosti základnej školy a fajčili. 

Podľa slov polície, osoby už z diaľky a na prvý pohľad vyzerali ako neplnoleté. Ich maloletosť podčiarkoval drobný vzhľad. Po zistení totožnsti hliadka zistila, že sa nemýlila, nakoľko išlo o trinásťročných žiakov základnej školy. Tí si ešte pred vyučovaním chceli vyfajčiť každý po jednej cigarete. 

„So žiakmi mestskí policajti vykonali pohovor, vyzvali ich, aby sa ponáhľali na vyučovanie a skutočnosť nahlásili zástupcovi riaditeľa školy. Od maloletých zistili, že tabakové výrobky si kúpili vo večierke na Klokočine,“ napísala Mestská polícia v Nitre.

Ako na záver dodali policajti, 63-ročnú predavačku, ktorú našli policajti v prevádzke, identifikovali a upozornili ju na nezákonný predaj cigariet neplnoletým osobám. Predavačka bola následne doriešená v zmysle priestupkového zákona. 

U mladých počas uplynulého týždňa úradoval aj alkohol. Polícia uviedla, že na útvar mestskej polície boli vo večerných hodinách prevedené dve osoby za účelom zistenia totožnosti. 

Ako informovali nitrianski policajti, dôvodom riešenia bolo požívanie alkoholických nápojov neplnoletou osobou, ktorú polícia v budove MsP podrobila dychovej skúške na prítomnosť alkoholu. Skúška vyšla s pozitívnym výsledkom, pričom policajti jej v dychu namerali približne 1,2 promile.

„Po vykonaní služobných úkonov si šestnásťročné dievča z Golianova prevzal privolaný otec. Porušenie zákazu užívania alkoholického nápoja mestskí policajti v zmysle zákona oznámia na Obecný úrad v Golianove,“ uviedla nitrianska polícia.

Ako polícia doplnila, druhou predvedenou osobou bol jej 19-ročný priateľ z Nitry, ktorý jej alkohol posyktol. Za tento nezákonný skutok ho polícia doriešila v blokovom konaní.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X