Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Orbis_parkovanie_upr.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
© NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.
22. marca 2017 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.sk© NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

Mestská polícia nie je oprávnená riešiť parkujúce vozidlá pred Orbisom

Pred budovou bývalého Orbisu je plocha, na ktorej parkujú vozidlá, mestská polícia proti nim nemôže zakročiť. Náčelník Mestskej polície v Nitre Erik Duchoň vysvetlil, prečo tam vozidlá môžu parkovať.

Parkovanie pred Orbisom si všimli obyvatelia už dávnejšie, otázkami, prečo tam vozidlá parkujú a mestská polícia nekoná, sa zaoberal výbor mestskej časti č. 2 Staré mesto na svojom zasadnutí. Na otázky odpovedal náčelník MsP v Nitre Erik Duchoň.

„Na zasadnutí VMČ bolo vysvetlené, že časť spomínanej lokality je súkromným majetkom VÚB – a časť firmy Inpek. Na týchto plochách parkujú vozidlá, ktoré nie sú príslušníci Mestskej polície oprávnení riešiť,“ uviedol.

Časť, ktorá patrí mestu a je zaradená do siete miestnych komunikácií, je podľa neho pravidelne kontrolovaná a vodiči sú tam priebežne riešení. „Nie je však v našich možnostiach zabezpečiť neustále sledovanie parkovania v danej lokalite, čiže sa môže stať, že vozidlá tu sporadicky zaparkujú. Hliadky sú inštruované na zvýšenie kontroly a riešenie priestupkov,“ dodal.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X