Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Roadshow nitra vysoke skoly titulka.jpg
6
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Zdroj: ukf, uniag
31. januára 2019 ZaujímavostiKam na školu od NitraDen.skUKF, UNIAG Diskusia()

Mestská hala na Klokočine sa zaplnila stredoškolákmi a vysokými školami. Navštívila ju totižto Roadshow Kam na vysokú

Nitra bola jedným zo šiestich slovenských miest, kde sa zastavila Roadshow Kam na vysokú, ktorú organizuje Národné kariérne centrum spolu s partnermi.

V stredu 30. januára sa Roadshow predstavila v nitrianskej mestskej športovej hale, kde mali svoj stánok aj obe nitrianske univerzity. Veľtrh má už štvorročnú tradíciu, v Nitre ho organizovali po druhýkrát. Ako informoval Miroslav Koleník, riaditeľ Národného kariérneho centra (NKC), zúčastnilo sa na ňom 25 domácich a zahraničných univerzít, najmä z Čiech a Dánska, ale aj firiem, zástupcov z praxe.

Roadshow nitra vysoke skoly.jpg
Zdroj: www.uniag.sk

Ako informoval riaditeľ NKC, okrem organizovania podujatí pre uchádzačov o štúdium, začali vydávať aj časopis pre stredoškolákov. Sú v ňom predstavené všetky možnosti štúdia, ako aj rôzne príležitosti zamestnať sa. Budú ho mať k dispozícii výchovní poradcovia na školách.

Veľtrhov sa zúčastňujú aj obe nitrianske univerzity

Univerzitu Konštantína Filozofa na domácej pôde predstavili zástupcovia všetkých piatich fakúlt. Záujemcovia o štúdium na UKF v Nitre si vypočuli cenné rady a informácie, mohli si odniesť materiály s ponukou študijných programov jednotlivých fakúlt, ale aj rôzne darčeky s logom UKF. Fakulta sociálnych vied a zdravotníctva mala praktickú prezentáciu prvej pomoci na figuríne, svoje študijné programy názorne prezentovala aj Fakulta stredoeurópskych štúdií. Účastníci Roadshow sa zaujímali nielen o štúdium, ale aj o možnosti spoločenského vyžitia študentov či semestrálneho štúdia v zahraničí.

UKF v Nitre sa už asi 20 rokov zúčastňuje rôznych veľtrhov zameraných na vzdelávanie, Roadshow Kam na vysokú bola po veľtrhoch Gaudeamus Nitra a Akadémia Bratislava tento školský rok už tretím podujatím, kde sa naša univerzita prezentovala. UKF má širokú ponuku atraktívnych študijných programov, o ktoré je záujem, o čom svedčia aj súčasné i minulé ročníky podobných veľtrhov a prezentácií.

Roadshow nitra vysoke skoly ukf2.jpg
Zdroj: www.ukf.sk

Stredoškolákom sa prezentovala aj Slovenská poľnohospodárska univerzita. S úvodným slovom v rámci interaktívnych prednášok vystúpil prorektor pre vzdelávanie doc. Milan Šimko, ktorý informoval o možnostiach štúdia na SPU, kultúrnych a športových aktivitách, záujmovej činnosti, podmienkach pre študentský život. Následne predstavili svoju činnosť všetky fakulty SPU.

Tento rok sa nitrianska Slovenská poľnohospodárska univerzita zúčastňuje na všetkých šiestich veľtrhoch pomaturitného vzdelávania. Ďalší sa uskutoční v Banskej Bystrici (5. februára v priestoroch hotela Lux), následne v Prešove (6. februára v priestoroch Spojenej školy na ulici Ľ. Podjavorinskej) a road show ukončí v Košiciach (7. februára v Dome techniky).

Roadshow nitra vysoke skoly2.jpg
Zdroj: www.uniag.sk
Roadshow nitra vysoke skoly spu.jpg
Zdroj: www.uniag.sk
Roadshow nitra vysoke skoly ukf.jpg
Zdroj: www.ukf.sk

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X