Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
TRENČÍN: Výstava hračiek - Intertoys Deti sa hrajú s hračkami počas 7. ročníka výstavy potrieb pre deti, detskej módy, hračiek, detskej literatúry a školských potrieb pod názvom Detský svet - Intertoys 2013, ktorý sa konal na trenčianskom výstavysku EXPO center. Trenčín, 18. august 2013. Foto: SITA/Tomáš Somr
ilustračné: SITA
21. júla 2014 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.sknitra.sk, © NitraDen.sk, iDen Media s.r.o. Ilustračné: SITA/AP

Mesto zvyšuje kapacitu materských škôl, pribudnú tri triedy

Mesto Nitra pokračuje v dopĺňaní kapacít materských škôl, ktorých je zriaďovateľom.

Napriek tomu, že väčšina neprijatých detí v minulom školskom roku nesplnila podmienky na prijatie (dovŕšenie veku 3 roky, trvalé bydlisko v Nitre), je mesto pripravené zabezpečiť pre deti miesto vo svojich predškolských zariadeniach.

Po letnej rekonštrukcii bývalej škôlky na ulici Ľ. Okánika by mali od nasledujúceho školského roka 2014/2015 pribudnúť ďalšie tri nové triedy. S rozširovaním tried v materských školách sa začalo už v roku 2013, kedy vznikli tri nové triedy, dve z nich boli v MŠ Piaristická a jedna v MŠ Mostná.

„Podľa spracovaných energetických auditov budú aj s výmenou okien zateplené ZŠ Beethovenova a ZŠ Na Hôrke. Vymenené okná so zateplením už majú materské školy na Nábreží mládeže, Benkovej a Párovskej ulici, v MŠ Piaristická boli vymenené okná,“ uviedol primátor mesta Nitry Jozef Dvonč.

Mesto Nitra dlhodobo schvaľuje finančné prostriedky vo väčšom rozsahu ako 40 percent, a to súvisí nielen so zabezpečením výchovnovzdelávacieho procesu a prevádzkou škôl, ale aj potrebou častých investičných zásahov do samotných školských objektov,“ dodal prednosta Mestského úradu v Nitre Igor Kršiak.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X