Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Nevypravene spoje mhd nitra 9.jpg
Foto: ilustračné, Lucia Bihuncová, © NitraDen.sk
15. novembra 2019 Správy Nitra od NitraDen.skSITA Diskusia()

Mesto zrušilo verejné obstarávanie na poskytovanie mestskej dopravy

Do súťaže s predpokladanou hodnotou zákazky vyše 120 miliónov eur sa prihlásil jediný uchádzač, jeho ponuku radnica odmietla.

Mesto Nitra rozhodlo o zrušení verejného obstarávania dopravcu na zabezpečenie služieb mestskej autobusovej dopravy. Ponuka jediného uchádzača, spoločnosti Arriva Nitra, podľa hovorcu nitrianskej radnice Tomáša Holúbka prekročila predpokladanú hodnotu zákazky. Tá bola vo vyhlásenom verejnom obstarávaní vyčíslená na viac ako 121 miliónov eur na obdobie desiatich rokov.

Mesto Nitra má platnú zmluvu s terajším dopravcom Arrivou do konca tohto roka. „Ďalší postup vo veci zabezpečenia bezproblémového fungovania mestskej hromadnej dopravy v meste Nitra bude mesto riešiť so spoločnosťou Arriva v súlade s platnou legislatívou,“ skonštatoval Holúbek.

Víťaz verejného obstarávania by v Nitre zabezpečoval mestskú autobusovú dopravu v objeme 3,600 000 tarifných kilometrov ročne, rozhodujúcim kritériom pri jeho výbere je cena a úroveň technického vybavenia.

V podobnej situácii ako Nitra sa ocitla aj Trnava. Tam takisto poskytuje mestskú dopravu spoločnosť Arriva, zmluva jej končí 31. decembra. Do vyhláseného verejného obstarávania sa v Trnave neprihlásil nikto. Primátor Peter Bročka preto oslovil listom dopravné spoločnosti, aby prejavili záujem o rokovanie o poskytovaní dopravných služieb.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X