Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
NITRA: Pozemky automobilky Jaguar
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
SITA
18. januára 2016 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skSITA, © SITA 2015

Mesto zriadi nové škôlky, žiada si to investícia Jaguaru

Mesto Nitra zriadi dve nové materské školy. Tretiu plánuje postaviť štát v priemyselnom parku. Vytvorenie nových miest pre deti predškolského veku súvisí s príchodom automobilky Jaguar Land Rover.

Podľa zmluvy medzi Jaguarom a štátom, na ktorej je podpísané aj mesto Nitra, má v meste vzniknúť 400 miest pre predškolákov do roku 2018, kedy by mala automobilka začať vyrábať. Jednu škôlku chce mesto zriadiť v budove bývalého Krajského stavebného úradu v Nitre na Lomnickej ulici. „Jej kapacita by mala byť 75 detí v troch triedach,“ informoval agentúru Andrej Jančovič z nitrianskej radnice. Vlastníkom tohto areálu je Biskupstvo Nitra, od ktorého ho chce mesto získať výmenou za iné nehnuteľnosti na Zobore, Podzámskej ulici a vo Veľkých Janíkovciach. Zámenou by sa mali zaoberať mestskí poslanci na zastupiteľstve 28. januára. „V budove sú vymenené okná, vyžaduje si však rekonštrukciu – elektrické rozvody, zateplenie, fasáda,“ povedal Jančovič.

Druhú škôlku chce mesto zriadiť z eurofondov v areáli bývalých kasární pod Zoborom. Bude mať špeciálne zameranie na rozvíjanie kreatívnych a umeleckých zručností detí. V jej blízkosti by malo vzniknúť aj Kreatívne centrum. Počíta sa so šiestimi triedami pre 150 škôlkarov. Mesto vybralo budovu stojacu oproti bývalej kantíne v kasárňach. „Príprava sa už začala, návrhy i pripomienkové konania už prebiehajú. Mesto sa bude snažiť získať financie z eurofondov,“ informoval Jančovič. Okrem toho plánuje magistrát rozšíriť kapacity materskej školy v Dražovciach, kde je priemyselný park, nadstavbou o dve triedy pre spolu 50 detí.

V 25 materských školách v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta je v 112 triedach viac ako 2 500 detí. K tomuto počtu treba prirátať štyri nové triedy, ktoré vznikli rekonštrukciou budovy bývalej základnej školy na Nedbalovej ulici na materskú školu, ktorú otvorilo mesto na jeseň 2015. V súčasnosti mesto neeviduje žiadne deti, pre ktoré by sa v škôlkach nenašlo miesto. „Aj momentálne sú voľné miesta v Materskej škole Nedbalova,“ dodal Jančovič. Zápisy so škôlok budú tento rok od 30. apríla do 30. mája.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X