Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
alkohol
ilustračné: pixabay.com
31. októbra 2016 Správy Nitra od NitraDen.sk© NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

Mesto zjednotilo zákaz pitia alkoholu na verejnosti, zmeny sa dotknú mestskej časti Diely

Zákaz pitia alkoholu na verejnosti sa zmení pre mestskú časť Diely. Bude tam platiť v rovnakých hodinách ako v susednej MČ Klokočina.

Poslanci Mestského zastupiteľstva v Nitre na svojom októbrovom zasadnutí schválili návrh VZN o dodržiavaní verejného poriadku a verejnej čistoty. Ním sa zjednotil zákaz pitia alkoholu na verejnosti na sídliskách.

Návrh pred poslancov predložil Milan Burda, ktorý v dôvodovej správe uviedol, že obyvatelia viacerých ulíc sídliska Diely sa opakovane sťažovali.

Ako ďalej dôvodová správa uvádza, k narúšaniu dochádzalo napríklad na Murániho ulici, kde boli obyvatelia bytových domov vystavovaní rušeniu pokoja nielen v nočných hodinách, ale aj počas dňa pred dvadsiatou druhou hodinou.

Ich obťažovanie spočívalo podľa správy najmä v znečisťovaní životného prostredia i bezprostredného okolia bytoviek. Narúšanie spôsobovali hlavne konzumenti alkoholu, ktorí sa zdržiavali pri predajniach s alkoholickými nápojmi a potravinami.

„Dôvodom podania tohto návrhu dodatku VZN je i snaha zosúladiť hodiny zákazu požívania alkoholických nápojov s mestskou časťou Klokočina, ktorá bezprostredne susedí s MČ Diely,“ uvádza sa v správe, ktorá bola predložená poslancom.

Schválením tohto dodatku k VZN sa tak zjednotil zákaz pitia alkoholu na verejnosti a pre Diely bude platiť rovnaký ako platí aj pre Klokočinu. Tu zákaz trvá od šiestej hodiny ráno do druhej hodiny nadránom nasledujúceho dňa.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X