Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Invalidny vozik ilustracne pixabay.jpg
ilustračné: pixabay.com
12. júla 2018 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDeň.skNitraDeň.sk Diskusia()

Mesto žiada o pomoc, môžete poukázať na miesta, ktoré treba debarierizovať

Mesto Nitra zverejnilo na svojej webovej stránke dotazník, prostredníctvom ktorého môžete nahlásiť problémové miesta z hľadiska prístupnosti. Ako sa píše na webe, vyplnením dotazníka môžete označiť rozbité chodníky, schody, nefunkčnú svetelnú signalizáciu na priechodoch pre chodcov a to kdekoľvek v meste či na sídlisku. 

Obyvatelia Nitry majú taktiež možnosť vyjadriť sa k prístupnosti vo verejných budovách, akými sú úrady, polikliniky či pošty a rovnako prístupnosti služieb a informácií v meste. „Cieľom dotazníka je  vyzbierať podnety priamo od občanov a obyvateľov mesta a zapracovať ich do pripravovanej Stratégie prístupnosti pre všetkých,“ píše sa na webe mesta.

Vyplnením dotazníka, ktorý má viac než 50 otázok, sa občania môžu zapojiť do súťaže „Prístupnosť mesta Nitra pre všetkých“, v žrebovaní budú následne rozdelené balíčky od mesta. Aby ste sa zapojili do súťaže, nemusíte robiť nič navyše, stačí len vyplniť spomínaný dotazník. „Výhercom odovzdá balíčky primátor mesta Nitra Jozef Dvonč počas verejnej diskusie na tému Prístupnosť mesta pre všetkých 11. septembra 2018 o 16,30,“ informuje radnica.

Uvedený dotazník nájdete na webovej stránke mesta Nitra, konkrétne na tomto odkaze. Ako dopĺňa mesto, v prípade otázok, pripomienok či podnetov k dotazníku, súťaži alebo k projektu „Návrh stratégie prístupnosti pre všetkých“, môžete napísať na emailovú adresy [email protected] alebo [email protected].

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X