Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Bytový dom vo zvolenskej ?asti Strá¸e, ktorý chce mesto opravi? a prebudova? na zariadenie so sociálnymi bytmi. Budova je v dezolátnom stave a pred rekon¨trukciou sa z nej musí vys?ahova? pribli¸ne tristo ?udí, plati?ov i neplati?ov nájomného. Zvolen, 12. máj 2009.Foto: SITA/Du¨an Hein
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: SITA
14. januára 2014 Správy Nitra od NitraDen.sk© TASR. Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona. ilustračné: SITA/AP

Mesto začína prijímať žiadosti o pridelenie nájomných bytov

Nitra 14. januára – Obyvatelia mesta Nitra môžu už tento týždeň podávať žiadosti o pridelenie nájomného bytu postaveného z verejných prostriedkov. Ako informovala radnica, termín podávania žiadostí je od 15. januára do 28. februára. Mesto ponúka žiadateľom na prenájom jedno- až trojizbové a bezbariérové byty. Žiadatelia musia spĺňať podmienky, ktoré sú presne špecifikované vo Všeobecne záväznom nariadení mesta Nitra o podmienkach prideľovania a bývania v bytoch určených na nájom a obstaraných z verejných prostriedkov.

Mestský podnik Službyt Nitra na základe žiadostí o pridelenie nájomného bytu zostaví návrh zoznamu žiadateľov. Komisia pre sociálne veci, bytové otázky a zdravotníctvo vytvorí zo zoznamu poradovník, ktorý bude následne schvaľovať mestské zastupiteľstvo.

Ako pred časom skonštatoval viceprimátor Štefan Štefek, o bývanie v nájomných bytoch v Nitre je stále veľký záujem. Mesto ich v uplynulom období postavilo 400, stále však eviduje približne 300 záujemcov. Radnica si preto vo svojom Programe rozvoja bývania vytýčila cieľ vytvoriť v nasledujúcom päťročnom období vhodné podmienky na výstavbu sto nových bytov ročne. Magistrát sa chce prioritne zameriavať na stavbu takzvaných štartovacích nájomných bytov určených hlavne ľuďom v produktívnom veku.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X