Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Tipy na články: [email protected]
Bytový dom vo zvolenskej ?asti Strá¸e, ktorý chce mesto opravi? a prebudova? na zariadenie so sociálnymi bytmi. Budova je v dezolátnom stave a pred rekon¨trukciou sa z nej musí vys?ahova? pribli¸ne tristo ?udí, plati?ov i neplati?ov nájomného. Zvolen, 12. máj 2009.Foto: SITA/Du¨an Hein
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: SITA
14. januára 2014 Správy Nitra od NitraDen.sk© TASR. Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona. ilustračné: SITA/AP

Mesto začína prijímať žiadosti o pridelenie nájomných bytov

Nitra 14. januára – Obyvatelia mesta Nitra môžu už tento týždeň podávať žiadosti o pridelenie nájomného bytu postaveného z verejných prostriedkov. Ako informovala radnica, termín podávania žiadostí je od 15. januára do 28. februára. Mesto ponúka žiadateľom na prenájom jedno- až trojizbové a bezbariérové byty. Žiadatelia musia spĺňať podmienky, ktoré sú presne špecifikované vo Všeobecne záväznom nariadení mesta Nitra o podmienkach prideľovania a bývania v bytoch určených na nájom a obstaraných z verejných prostriedkov.

Mestský podnik Službyt Nitra na základe žiadostí o pridelenie nájomného bytu zostaví návrh zoznamu žiadateľov. Komisia pre sociálne veci, bytové otázky a zdravotníctvo vytvorí zo zoznamu poradovník, ktorý bude následne schvaľovať mestské zastupiteľstvo.

Ako pred časom skonštatoval viceprimátor Štefan Štefek, o bývanie v nájomných bytoch v Nitre je stále veľký záujem. Mesto ich v uplynulom období postavilo 400, stále však eviduje približne 300 záujemcov. Radnica si preto vo svojom Programe rozvoja bývania vytýčila cieľ vytvoriť v nasledujúcom päťročnom období vhodné podmienky na výstavbu sto nových bytov ročne. Magistrát sa chce prioritne zameriavať na stavbu takzvaných štartovacích nájomných bytov určených hlavne ľuďom v produktívnom veku.

Odporúčané články

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies

X