Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Tipy na články: [email protected]
Sviatok všetkých svätých, cintorín
ilustračné: SITA
10. marca 2014 Správy NitraVýstavba a developerské projekty od NitraDen.sk© TASR. Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona. ilustračné: SITA/AP

Mesto začalo s prípravou na výstavbu nového cintorína na Chrenovej

Nitra 10. marca – Mesto Nitra začalo konanie na vydanie stavebného povolenia na výstavbu nového cintorína v mestskej časti Chrenová. Radnica pripravuje tento investičný zámer v odhadovanej hodnote dva milióny eur už niekoľko rokov. Dôvodom je nedostatok hrobových miest v meste. Pôvodný chrenovský cintorín je už prakticky zaplnený, problémy s kapacitou sú aj v ďalších mestských častiach. Ako pred časom informoval viceprimátor Štefan Štefek, na novom cintoríne by malo byť viac ako 1000 hrobových miest a kolumbárium.

Žiadosť o vydanie stavebného povolenia podalo mesto 21. januára. Oznámenie o stavebnom konaní bolo zverejnené 3. marca. Podľa údajov, ktoré sú v ňom uvedené, budú súčasťou stavby nového cintorína zjazdné chodníky, spevnené plochy, obradná sieň, prístupová cesta s parkoviskom a viaceré sadovnícke úpravy. Nový cintorín bude stáť po ľavej strane cesty na Levice, v blízkosti konečnej zastávky autobusovej linky číslo 13. Okrem výstavby cintorína a domu smútku bude potrebné doriešiť aj vybudovanie príjazdových komunikácií, inžinierskych sietí a ďalšej infraštruktúry.

Odporúčané články

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X