Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
14. februára 2014 Správy Nitra od NitraDen.skSITA, © SITA 2013 screenshot youtube.com

Mesto z hotela Olympia urobí nájomné byty

Ešte v tomto roku chce mesto mladým rodinám ponúknuť 56 jednoizbových bytov a sedem garsoniek a vytvoriť priestor pre denný stacionár pre dôchodcov

NITRA 14. februára – Hotel Olympia na Chrenovej v Nitre sa zmení na nájomné byty. Ešte v tomto roku chce mesto mladým rodinám ponúknuť 56 jednoizbových bytov a sedem garsoniek. Zároveň by tu vznikol aj priestor pre komunitné stretávanie seniorov a denný stacionár. Mestskí poslanci schválili zámer, aby mesto predčasne vypovedalo zmluvu nájomcovi a urobilo základné stavebné úpravy. „Okrem bytov pre mladých by sme doriešili aj nevyhovujúce priestory na ulici Okánika, kde je komunitné centrum a denný stacionár pre dôchodcov. Nezaťažali by sme mestský rozpočet, keďže to chceme financovať z minuloročného prebytku a postupne splácať z nájomného, ktoré tam vyberieme,“ informoval primátor Nitry Jozef Dvonč. Mesto však v prvom rade bude musieť zaplatiť odstupné, keďže nájomná zmluva by mala byť ukončená až na budúci rok v júni. A práve to sa niektorým poslancom nepáčilo. „Prečo ideme vypovedať nájomnú zmluvu, keď je to pre mesto nevýhodné? Bude nám to stáť za to?“ pýtala sa vedenia mesta poslankyňa Marta Rácová. Podľa primátora Jozefa Dvonča je zmluva postavená tak, že v prípade investícií firmy, ktorá má budovu prenajatú, by polovicu nákladov hradilo mesto. „Dohodli sme sa s firmou na predčasnom ukončení zmluvy, podmienky ešte musíme spresniť, ale nemalo by to byť viac ako 250-tisíc eur a po investícii do úprav by nás jeden byt mal vyjsť na 8-tisíc eur. Konkrétne čísla predložíme na schválenie v marci,“ povedal primátor.

V súčasnosti je v hoteli 94 izieb, je tu reštaurácia a tri salóniky a mesto má z nájomného približne tritisíc eur mesačne. Celková odhadovaná suma na tento zámer je vo výške 460-tisíc eur, z nej časť pôjde na dobudovanie kuchynských liniek, vodomerov a elektroinštalácií. Budovu na ulici Okánika mesto plánuje ponúknuť na predaj alebo ju opraviť a vytvoriť v nej materskú školu.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X