Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
NITRA: Práce na rekonštrukcii autobusovej stanice
SITA
22. septembra 2016 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skSITA, © SITA 2016

Mesto vyzýva Arrivu, aby urýchlila opravu autobusovej stanice

Rekonštrukcia autobusovej stanice v Nitre sa naťahuje. Trvá už rok a pol a zatiaľ nie je ukončená ani prvá etapa zo siedmich etáp. Primátor Jozef Dvonč vyzval listom dopravný podnik Arriva Nitra na rokovanie.

„Zaťažuje to obyvateľov,“ zdôvodnil Dvonč. Odpoveď zatiaľ nedostal. „Môžem potvrdiť, že naša spoločnosť dostala list od pána primátora, na list v primeranom čase odpovieme. Stretnutie sa zatiaľ neuskutočnilo,“ reagovala hovorkyňa Arrivy Petra Helecz.

V súčasnosti sú podľa nej skolaudované spevnené plochy, časť pešej komunikácie, vodovodné a kanalizačné prípojky a aj prístrešky. Keďže sa však dodatočne prejavili niektoré nedostatky na spevnených plochách zo strany zhotoviteľa, požaduje Arriva ich odstránenie ešte pred uvedením prvej etapy do prevádzky.

Rekonštrukcia autobusovej stanice v Nitre sa začala 12. marca 2015. Rozdelená bola do siedmich etáp, pričom prvá mala trvať zhruba tri mesiace. Celkovo mali práce trvať rok a pol. O rekonštrukcii stanice hovorili aj mestskí poslanci na septembrovom zastupiteľstve. „Ja som tento problém otvoril na mestskej rade takou šialenou úvahou, že zadržme im doplatok 1,6 milióna eur, kým nespravia autobusovú stanicu. Obyvatelia sa tam brodia po členky v blate a čakajú tam v októbri a v novembri na snehu a vo fujaku,“ povedal viceprimátor Ján Vančo. Od Arrivy očakáva vysvetlenie, prečo trvá oprava tak dlho.

Na časovom sklze sa podľa Helecz podpísala okrem nedostatkov zhotoviteľa aj rozsiahla modernizácia desaťročia starých inžinierskych sietí. „Jeden príklad za všetky: pod autobusovou stanicou vedú rozvody tepla, ktoré takmer mesiac opravovala Nitrianska teplárenská spoločnosť. Nad rámec pôvodných plánov sa tiež pre nestabilitu podložia robili dodatočné statické výpočty a navrhovali upravené riešenia,“ uviedla.

Autobusová stanica v Nitre je v prevádzke od roku 1978. Rozsiahla modernizácia by mala stáť dva milióny eur. Vynovená stanica bude mať nové prístrešky, nový betónový povrch, chodníky aj zámkovú dlažbu. Menia sa aj elektrické rozvody a nainštalujú tu LED osvetlenie. V ďalších etapách bude pokračovať modernizácia prestrešení, vymenia a doplnia sa inžinierske siete – kanalizácia, rozvody, pribudnú nové informačné systémy, upravia chodníky a vnútorné komunikácie. Niektoré z prác však môžu ovplyvniť viaceré okolnosti, napríklad aj počasie, podotkla Helecz. „Po odovzdaní prvej etapy do užívania cestujúcej verejnosti pripravíme nový harmonogram a predstavíme ho verejnosti. Cestujúcu verejnosť prosíme o trpezlivosť,“ dodala.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X