Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Kino Palace, v ktorom mesto Nitra plánuje zriadi v spolupráci s Univerzitou Konštantína Filozofa filmový klub. V Nitre v súèasnosti funguje len jedno kino. Kino Palace zatvorili minulý rok, kino Lipa tento rok pred letnými prázdninami. Na rozviazaní nájomnej zmluvy sa spoloènos Istropolis Cinema dohodla s mestom pre veľmi nízku návštevnos. Prevádzkova už bude len kino Orbis v centre mesta. Nitra, 12. október 2006. Foto: SITA/Mária Pietová
Foto: SITA
19. júla 2016 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skSITA, © SITA 2016

Mesto vypísalo súťaže na rôzne investície za viac ako 10 miliónov eur

Mesto Nitra chce zrekonštruovať viaceré svoje budovy, modernizovať futbalový štadión a stavať nový cintorín spolu za vyše 10 miliónov eur. Vo vestníku verejného obstarávania zverejnilo oznámenie o vyhlásení verejného obstarávania na osem investičných akcií.

Nový cintorín má vzniknúť na Chrenovej ulici, odhadovaná hodnota zákazky je 1,3 milióna eur. O výstavbe nového cintorína sa v Nitre hovorí už dlhší čas, ten starý na sídlisku Chrenová je už totiž na hranici svojich kapacít. Spolu 966-tisíc eur má odhadom stáť rekonštrukcia bývalého Kina Palace v centre Nitry. V budúcnosti má byť prepojené s Kreatívnym centrom, ktoré chce mesto postaviť na Martinskom vrchu.

Nitrianska radnica hľadá firmy na rekonštrukciu materských škôl Beethovenova, Topoľová a Štiavnická. Na každú z nich treba okolo milióna eur, počíta mesto. V škôlkach na Beethovenovej a Štiavnickej ulici sa bude znižovať energetická náročnosť budov, na Topoľovej treba sanovať statické poruchy. Na rekonštrukciu a modernizáciu Základnej školy kniežaťa Pribinu počíta mesto predbežne so sumou pol milióna eur. Verejnú súťaž vypísalo aj na rekonštrukciu kultúrneho domu v mestskej časti Kynek.

V pláne je tiež modernizácia futbalového štadióna FC Nitra s odhadovanou hodnotou zákazky 4,6 milióna eur. Investíciu financuje Slovenský futbalový zväz a mesto Nitra. Po modernizácii bude nitriansky futbalový štadión spĺňať štandardy kategórie tri, stanovené Úniou európskych futbalových zväzov UEFA. Kapacita štadióna po rekonštrukcii bude 8 500 miest, z toho na hlavnej tribúne bude miesto pre 3 000 divákov a na vedľajších pre ďalších 5 500 divákov. Štadión bude mať vyhrievaný trávnik, umelé osvetlenie, nové šatne, parkoviská a ďalšiu vybavenosť pre divákov.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X