Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Parovce nitra maps.google.sk_.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: maps.google.sk
10. júla 2018 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skSITA, © SITA 2018 Diskusia()

Mesto vypísalo súťaž na regeneráciu obytného súboru Párovce

Mesto Nitra vypísalo verejnú súťaž na regeneráciu obytného súboru Párovce. Projekt spolufinancovaný z fondov Európskej únie je zameraný na úpravu zelene a výmenu technickej infraštruktúry.

V Párovciach, ktoré patria do Starého mesta, je problémom vysoká zeleň, ktorá nekoncepčnou výsadbou a nepravidelnou údržbou vytvára v blízkosti niektorých obytných domov nevhodné podmienky na bývanie. Naopak, vysoká zeleň chýba pozdĺž miestnych komunikácií, kde by vytvárala izolačnú bariéru voči prašnosti a hlučnosti. „Stav technickej infraštruktúry je zastaraný, nevyhovujúce a zastarané sú rozvody a zariadenia verejného osvetlenia a elektrických zariadení,“ píše sa v oznámení vo vestníku verejného obstarávania. Mesto preto plánuje vymeniť verejné osvetlenie, stavebne upraviť komunikačnú sieť, prestavať porasty drevín a pridať prvky mestského dizajnu. Predpokladaná hodnota zákazky je 191 241 eur bez DPH. Ponuky môžu uchádzači predkladať do 24. júla.

V rámci výzvy, ktorú vypísalo Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR, získalo mesto financie z eurofondov aj na ďalší projekt. Spolu 63 643 eur pôjde na regeneráciu vnútrobloku Popradská – Kmeťova. Vysadia tam stromy a kríky, doplnia mestský mobiliár, postavia outdoorové ihrisko a dotvoria pamätný kameň.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X