Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Potkan
ilustračné
20. septembra 2016 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.sk© NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

Mesto vyhlásilo boj proti potkanom. Do konca októbra sa uskutočňuje celomestská deratizácia

Mesto Nitra nariadilo od 12. septembra do 25. októbra 2016 celomestskú deratizáciu. Tá má zabezpečiť likvidáciu škodcov na čo najväčšom území.

Deratizácia sa týka fyzických i právnických osôb. Občania sú podľa verejnej vyhlášky povinní vykonať deratizáciu v pivničných priestoroch rodinných domov, v priestoroch pri chove hospodárskych zvierat, skládkach komunálneho a rastlinného odpadu a v okolí žúmp, respektíve kanalizačných vpustí.

Právnické osoby, ktoré majú oprávnenie na podnikanie, sú povinné zabezpečiť deratizáciu vo vlastných alebo prenajatých objektoch, a to prostredníctvom deratizačných firiem. Ako infomruje verejná vyhláška mesta, osloviť je potrebné deratizačné firmy, ktorú sú na túto činnosť odborne spôsobilé a oprávnené vykonávať deratizáciu v zmysle platných zákonov. Na požiadanie mesta Nitra musí fyzická osoba taktiež nahlásiť deratizačnú firmu, ktorá deratizáciu vykonala.

Povinnosti z verejnej vyhlášky vyplývajú aj osobám, respektíve firmám, ktoré sú oprávnené na výkon deratizácie. Tie musia najneskôr do ukončenia termínu celomestskej deratizácie (25. 10. 2016) zaslať na Mestský úrad v Nitre (odbor komunálnych činností a životného prostredia) zoznam osôb, ktorým vykonali deratizáciu. Taktiež sa musia zúčastňovať rokovaní o koordinácii deratizácie, ktoré v prípade potreby zvolá radnica. K ďalším povinnostiam patrí riadenie sa pri výkone deratizácie pokynmi mesta a dodržiavanie časového harmonogramu.

Ako informovalo mesto Nitra, výkon deratizácie podlieha kontrole Regionálneho úradu pre verejné zdravotníctvo, ako príslušnému orgánu štátnej správy a mesta Nitra.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X