Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Skelet pri rieke Nitra
Foto: NitraDeň.sk
31. júla 2018 Správy NitraVýstavba a developerské projekty od NitraDen.skSITA, © SITA 2018 Diskusia()

Mesto vydalo dodatočné stavebné povolenie na dostavbu skeletu pri rieke

Mesto Nitra vydalo dodatočné stavebné povolenie na dostavbu železobetónového skeletu, ktorý hyzdí breh rieky Nitry už desať rokov. Zatiaľ ešte nie je právoplatné. Výstavba obchodného centra, vtedy s názvom City Park, sa začala v roku 2007, no v roku 2008 ju po nástupe hospodárskej krízy prerušili. Projekt v súčasnosti nesie názov Promenáda Living Park a pozostáva z troch hlavných častí – trojpodlažného obchodného centra, troch samostatných pavlačových bytových domov a parkovacieho domu. Pôvodný projekt s bytmi nepočítal.

„S výstavbou by sme chceli začať koncom augusta, respektíve začiatkom septembra tohto roku,“ uviedol projektový manažér Peter Kuliffay zo spoločnosti Living Park, a. s. Dokončenie celého projektu je naplánované na rok 2020. Financujúcu banku aj generálneho dodávateľa stavby už podľa Kuliffaya vybrali, zmluvy sa ešte finalizujú.

Skelet chce investor využiť v rámci výstavby, nepotrebné časti odstráni. „V súčasnosti prebiehajú v areáli staveniska prípravné práce, upratovanie a čistenie staveniska. Ide o ekologickú likvidáciu a zhodnotenie uložených stavebných dielcov, ktoré nebudú pri dostavbe využité,“ uviedol Kuliffay. Mestský stavebný úrad zároveň v júli dostal žiadosť o vydanie územného rozhodnutia na „vonkajšie stavebné a inžinierske objekty, ktoré súvisia s hlavnými stavebnými objektmi Promenáda Living Park“. Ide napríklad o trafostanicu či vonkajšie inžinierske siete.

Súčasťou multifunkčného komplexu budú obchody, služby, gastronomické prevádzky, detské ihriská a plochy pre relax. Projekt počíta aj s výstavbou troch bytových domov s 90 bytmi, v ktorých bude bývať približne 340 obyvateľov. Zo strany od rieky Nitry budú komplex lemovať reštaurácie s vonkajšími terasami.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X