Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
čierna skládka
ilustračné: SITA
18. októbra 2016 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.sk© NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

Mesto vyčlenilo vyše 60-tisíc eur na likvidáciu nelegálnych skládok. Tieto budú odstránené

Mesto Nitra vyčlenilo na likvidáciu čiernych skládok odpadu viac než 60-tisíc eur. Vyplýva to zo zmluvy, ktorú radnica nedávno zverejnila na svojej webovej stránke.

Podľa uvedenej zmluvy sa o sanáciu nelegálnych skládok odpadu majú postarať Nitrianske komunálne služby. Zlikvidované majú byť v týchto lokalitách: v katastri Veľké Janíkovce, na Športovej a Novozámockej ulici, v Párovských Hájoch.

Skládky majú byť odstránené do 30. novembra 2016 a s ich likvidáciou sa malo začať odo dňa nadobudnutia účinnosti zmluvy.

Cena, ktorú mesto Nitra za ich sanáciu zaplatí, sa vyšplhala na 61.192,12 eur vrátane DPH. Okrem zisku zhotoviteľa je v nej zahrnutá aj preprava technologického zariadenia (nakladač a kontajnery) na miesto čiernej skládky zo sídla spoločnosti.

„Miesta skládok sa nachádzajú v rôznych priestranstvách a z toho dôvodu je potrebné na odvoz odpadu použiť rôzne techniky a veľkosti veľkoobjemových kontajnerov,“ informuje mesto.

Do sumu je taktiež zarátané naloženie dopadu nakladačom, preprava uloženého odpadu na miesto  jeho zneškodnenia a návrat zariadení späť do sídla zhotoviteľa.

Nitrianske komunálne služby sa podpisom zmluvy zaviazali, že miesto, kde sa nachádzala príslušná čierna skládka, uvedú „do pôvodného stavu tak, aby mohlo byť využité v zmysle jeho pôvodného účelu. Pri sanácii skládky zhotoviteľ nebude vykonávať terénne úpravy ani iné činnosti, ku ktorým by bolo potrebné stavebné povolenie,“ uvádza sa v zmluve.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X